Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Niespodzianki nie było, beniaminek słabszy od mistrza

PlusLiga: Niespodzianki nie było, beniaminek słabszy od mistrza

Sezon 2013/2014 w PlusLidze otworzyło spotkanie Asseco Resovii Rzeszów i BBTS-u Bielsko-Biała. Faworytami byli aktualni mistrzowie Polski i wygrali za trzy punkty. Bielszczanie walczyli jednak ambitnie i nie był to na pewno łatwy mecz dla ekipy trenera Kowala.

Pierwsze akcje pojedynku inaugurującego sezon 2013/2014 w PlusLidze były nieco nerwowe. Dość niespodziewanie to goście od początku objęli prowadzenie. Po asie serwisowym Macieja Fijałka oraz ataku Bartosza Buniaka było 5:2. Tuż po przerwie technicznej mistrzowie Polski odrobili straty i po zerwanym ataku Milosa Stojkovicia z szóstej strefy tablica wskazywała wynik 9:8 dla miejscowych. Przyjezdni nie zamierzali łatwo się poddać i na boisku walczyli jak równy z równym. W efekcie na drugiej przerwie technicznej prowadzili jednym oczkiem. Trener Andrzej Kowal zdecydował się na podwójną zmianę, lecz nadwyżka przyjezdnych jeszcze wzrosła po ataku Błońskiego (20:17). Kolejny skończony atak Jose Luisa Gonaleza przybliżył beniaminka ligi do wygrania seta. Szkoleniowiec gospodarzy poprosił o trzydzieści sekund przerwy, co przyniosło zamierzony efekt. Przy zagrywce Łukasza Perłowskiego rzeszowianie wyszli na prowadzenie, a kiedy zaatakował Jochen Schöps, mieli pierwszą piłkę setową (24:23). W odpowiedzi Stojković zdobył punkt z lewego skrzydła, wyrównując stan gry. Nerwową końcówkę lepiej rozegrała Resovia, wygrywając 26:24 i obejmując prowadzenie w meczu.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia rzeszowian (3:0). Chwilę potem był już remis. Po stronie Resovii dało się zauważyć wiele niedokładności, bielszczanie zaś grali bez żadnych kompleksów, od początku drugiej odsłony znacznie zwiększając siłę zagrywki. Mistrzowie Polski zdołali opanować sytuację i wysunąć się na prowadzenie, które zmniejszył nieco as serwisowy Gonzaleza. Podczas drugiej przerwy technicznej na tablicy widniał wynik 16:14 dla gospodarzy. Szkoleniowiec gospodarzy, podobnie jak w pierwszej partii, wprowadził na plac gry Fabiana Drzyzgę i Jochena Schöpsa. Później przewaga jeszcze się powiększyła, ale chwila rozluźnienia w szeregach Resovii sprawiła, że przyjezdni zbliżyli się na dwa oczka (19:21). Natychmiast zareagował trener Kowal, a po czasie skutecznym atakiem ze środka popisał się Łukasz Perłowski. Przy stanie 23:20 swoich podopiecznych przywołał jeszcze Janusz Bułkowski. Ostatecznie seta udanym plasem zakończył Schöps (25:20).

Trzecia i jak się potem okazało – ostatnia odsłona piątkowego spotkania zaczęła się od bloku Petera Veresa. Na pierwszej przerwie technicznej tablica wskazywała wynik 8:6, lecz BBTS szybko odrobił straty po nieudanym ataku Perłowskiego. Środkowy rzeszowian zrehabilitował się w kolejnej akcji, a chwilę później dołożył swój następny blok punktowy (11:10). W połowie seta „tradycyjnie” już na podwójnej zmianie pojawił się Fabian Drzyzga i Jochen Schöps. Resovia nie miała pokaźnej przewagi, ale w pełni kontrolowała sytuację na boisku. Po „atomowym” ataku z szóstej strefy Oliega Achrema było 17:15. As serwisowy Michała Błońskiego wyrównał stan seta, ale znakomite zagrania najpierw Nowakowskiego, a potem Schöpsa zmusiły trenera Bułkowskiego do wzięcia czasu (22:20). Goście po raz kolejny odrobili straty, co zapowiadało ciekawą końcówkę, w której obaj trenerzy po dwa razy zawołali swoich graczy na przerwę. W rezultacie mecz atakiem ze środka siatki zakończył Perłowski i Asseco Resovia Rzeszów pokonała BBTS Bielsko-Biała 3:0.

MVP: Olieg Achrem

Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała 3:0
(26:24, 25:20, 25:23)