Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Paweł Halaba: Damy z siebie wszystko

Paweł Halaba: Damy z siebie wszystko

fot. archiwum

W sobotę AZS Politechnika Warszawska, która w tym sezonie rozpoczęła współpracę z KS-em Metro Warszawa, podejmie u siebie drużynę ze Spały. O tym, jak debiutanci tych rozgrywek poradzą sobie z zeszłorocznymi finalistami, opowiedział Paweł Halaba.

Ostatnio rozegraliście bardzo wyrównane spotkanie z drużyną z Bielska-Białej. Co zadecydowało o tym, że szala zwycięstwa przechyliła się na stronę zespołu z Podbeskidzia?

Paweł Halaba: – W meczu z BBTS-em ATH Bielsko-Biała zadecydowały niuanse. Końcówka spotkania była naprawdę wyrównana. Cały tie-break walczyliśmy punkt za punkt. Nie wykorzystaliśmy dwóch okazji na zakończenie meczu. Niewymuszone błędy spowodowały, że ostatecznie przegraliśmy spotkanie.

Jakie szanse stwarza dla ciebie gra w Młodej Lidze?– Młoda Liga jest następną okazją do ogrywania się z dobrymi zespołami. Z całą pewnością jest to nie tylko okazja na sprawdzenie się, ale również szansa na poprawienie swoich umiejętności siatkarskich.

Ten sezon zapowiada się dla ciebie pracowicie. Będziesz musiał pogodzić rozgrywki juniorskie z Młodą Ligą. Czy w związku z tym nie boisz się, że zbraknie ci czasu dla siebie?

– Rozgrywki juniorskie, Młoda Liga i klasa maturalna pochłania wiele energii. A co za tym idzie – mam bardzo mało czasu dla siebie, prawie w ogóle.

Następny mecz rozegracie z wyjątkowo silną drużyną ze Spały. Jak oceniasz wasze szanse na wygranie tego spotkania?

– To prawda, kolejny mecz rozegramy z drużyną SMS-u PZPS Spała. Jest to aktualny lider tabeli Młodej Ligi, ale nie oznacza to, że wyjdziemy przestraszeni na mecz. Jest to dobry zespół, ponieważ w jego szeregach występują reprezentanci Polski rocznika 95/96. Dla nas jest to kolejna okazja, żeby sprawdzić się z dobrym przeciwnikiem. Nie wiem, jaki będzie wynik, ale mam nadzieję, że zagramy swoją siatkówkę i zgarniemy komplet punktów.

Jakie cele stawiasz przed sobą w tym sezonie?

– Głównym celem na ten sezon jest awans do finałów mistrzostw Polski juniorów. W Młodej Lidze gram dopiero pierwszy sezon, więc ciężko jest mi w tym przypadku wskazać konkretny cel. Na pewno damy z siebie wszystko i powalczymy o najwyższe lokaty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved