Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Na Politechnice Rzeszowskiej będą dyskutować o siatkówce

Na Politechnice Rzeszowskiej będą dyskutować o siatkówce

fot. Tomasz Tadrała

W najbliższy weekend na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się Forum Piłki Siatkowej połączone z I Międzynarodową Konferencją Naukową - „Piłka Siatkowa jako system". Swoją wizytę do zapowiedział prezes PZPS-u - Mirosław Przedpełski.

W trakcie Forum Piłki Siatkowej będą dyskutowane zagadnienia związane z wizerunkiem piłki siatkowej w Polsce i na świecie, perspektywy rozwoju tej dyscypliny sportowej oraz innowacyjne rozwiązania i technologie zwiększające atrakcyjność widowisk siatkarskich. – Chcemy, by o siatkówce mówiło się na kilku płaszczyznach. Nie tylko na płaszczyźnie ligowej czy PZPS-u, ale również na płaszczyźnie akademickiej. Naszym celem jest to, by w tym temacie wypowiadali się pracownicy akademiccy, wykładowcy uczelni wyższych – mówi jeden z głównych pomysłodawców forum – Grzegorz Masłowski, który w przeszłości był zawodnikiem Resovii Rzeszów, a obecnie jest naukowcem, pracującym na rzeszowskiej Politechnice. – W domyśle ma być to impreza cykliczna, która odbywać się będzie co dwa lata. W tym roku organizacji podjęła się Politechnika Rzeszowska, w 2015 roku planujemy, by organizatorem był Uniwersytet Rzeszowski – dodaje.

Równolegle z forum odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Piłka Siatkowa jako system”, której głównym celem jest prezentacja w tracie sesji referatowych i plakatowych oryginalnych wyników naukowych dotyczących złożonego systemu piłki siatkowej oraz integracja regionalnego i krajowego środowiska akademickiego. Wybrane artykuły zostaną opublikowane po konferencji w specjalnym wydaniu Scientific Review of Physical Culture. Ciekawym aspektem forum będzie poruszenie tematu nowych technologii w siatkówce. – Dzisiaj można powiedzieć, że mecz siatkarski jest widowiskiem. W planach mamy m.in. pokazać w jaki sposób można wykorzystać szybkie kamery nie tylko w pojedynkach ligowych, ale również jako metoda treningowa. Dysponujemy nagraniem typowej „podwójnej krótkiej” z treningu Asseco Resovii Rzeszów, a także ataku z szóstej strefy. Podczas forum zagrania te będą rozbierane na czynniki pierwsze i analizowane w zwolnionym tempie. Ukażemy w ten sposób różnice czasowe tych obu zagrań oraz przedstawimy sposoby ich udoskonalenia – szczegółowo tłumaczy Masłowski.

W ramach forum odbędą się również warsztaty, lekcje oraz treningi pokazowe prowadzone przez najlepszych praktyków. Rozegrany zostanie także turniej piłki siatkowej pod patronatem rektorów z udziałem drużyn Politechniki i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Istotnym elementem forum będzie „Spotkanie Pokoleń”, w którym wezmą udział między innymi zasłużone osoby dla piłki siatkowej, w tym również członkowie „Złotej Drużyny” Huberta Wagnera i Jana Strzelczyka. Swoją wizytę zapowiedział również prezes PZPS-u – Mirosław Przedpełski. – Mamy nadzieję, że wszyscy obecni będą zadowoleni – kończy Grzegorz Masłowski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved