Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Pilarz: Przed nami intensywny początek ligi

Grzegorz Pilarz: Przed nami intensywny początek ligi

fot. archiwum

- Bardzo się cieszę, że udało się wygrać ten mecz. Spotkanie było dla nas ważne, to ostatni sprawdzian przed ligą - mówił po wygranej w sparingowym spotkaniu z Sir Safety Perugia rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Grzegorz Pilarz.

W waszej grze można zauważyć, że końcówki setów są bardzo nerwowe. Jest to spowodowane brakiem zgrania czy może dekoncentracją?

Grzegorz Pilarz:Masz rację, nadal w naszej grze są momenty dekoncentracji. Nie jest to niestety pierwszy mecz w sezonie przygotowawczym, w którym popełniamy ten sam błąd, czyli dekoncentrujemy się. Jeżeli chcemy walczyć o najwyższe cele, to musimy jak najszybciej wyeliminować ten błąd z naszej gry. Ponadto graliśmy z bardzo dobrym zespołem. Bardzo się cieszę, że udało się wygrać ten mecz. Spotkanie było dla nas ważne, to ostatni sprawdzian przed ligą.

Mówisz o dekoncentracji. Co musicie zrobić, żeby wyeliminować ten błąd?To jest pytanie do trenera, co trzeba zrobić, żeby w naszej grze się coś zmieniło. Pomału się zgrywamy, gdyż jako cały zespół trenujemy zaledwie siedem dni, w tym jeszcze był turniej w Warszawie. Początek ligi nie będzie dla nas komfortowy, bo mamy kilku nowych zawodników, którzy potrzebują trochę czasu, żeby się ze sobą zgrać.

Marcin Możdzonek nie zagrał w sparingu z powodu choroby, czy to coś poważnego?

Marcin ma anginę, nie trenuje od poniedziałku, Sebastian Świderski dał mu odpocząć. Myślę, że od jutra Możdżonek będzie już razem z nami przygotowywał się do sobotniego meczu.

Było wiele zmian. To jest taktyka czy dalej szukacie wyjściowego składu?

Jestem daleki od tego, żeby zespołem rotować cały sezon. Wydaje mi się, że trener będzie wybierał takie momenty w grze, kiedy zmiany będą potrzebne. Ciężko się gra ligę, gdy każdy mecz gra się w innym ustawieniu. Mamy swoją żelazną szóstkę, którą będziemy zaczynali spotkanie. Gdy pojawi się potrzeba, aby zmiennicy pojawił się na boisku, to zagramy najlepiej, jak potrafimy. Wydaje mi się, że już niejednokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy grać, pomagać zespołowi i będziemy się starali robić to nadal.

Przed wami sobotni mecz z Czarnymi Radom, jest to zespół beniaminka, ale pokazał już, że jest groźnym rywalem…

Myślę, że każdy zespół w tym sezonie będzie groźny, szczególnie beniaminek w pierwszych meczach, takie drużyny są nieobliczalne. Zespół z Radomia przyjedzie do Kędzierzyna-Koźla i będzie grał ryzykowną siatkówkę. Jeżeli to ryzyko będzie się im opłacało, to będą groźni. Przed nami intensywny początek ligi. Od samego początku zaczynamy grać co trzy dni. W sobotę gramy z drużyną z Radomia, w środę Superpuchar, w sobotę z olsztyńską drużyną, a w kolejną środę rozpoczynamy Ligę Mistrzów. Mam nadzieję, że zdrowie nam dopisze i początek ligi będzie dla nas udany. Dla nas jest bardzo ważne, żeby rozpocząć od dobrej walki, wygranej, aby do Poznania pojechać w dobrych humorach i zdobyć Superpuchar. Jest to pierwsze trofeum w tym sezonie, o które będziemy walczyć i zrobimy wszystko, żeby go przywieźć do Kędzierzyna-Koźla.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved