Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młodzież puka do bram pierwszego składu PGE Skry

Młodzież puka do bram pierwszego składu PGE Skry

fot. archiwum

Po ostatnim sezonie w PGE Skrze dużo bardziej zaczęto stawiać na młodzież i zupełnie zmienił się profil budowania zespołu. Teraz też z pierwszą drużyną prowadzoną przez Miguela Falaskę trenują młodzi siatkarze z zespołu Młodej Ligi.

Dwóch z nich: 18-letni atakujący Łukasz Pietrzak i 19-letni przyjmujący Dawid Konieczny dostało taką szansę, odkąd nowym trenerem bełchatowian został Miguel Falasca. Swoje umiejętności mieli okazję zademonstrować nie tylko na treningach, ale również w meczach sparingowych. Czas pokaże czy dostąpią też zaszczytu debiutu w oficjalnym meczu PGE Skry Bełchatów.

Dla nas jest to na pewno duży przeskok, ale bardzo fajnie jest potrenować z zawodnikami pierwszego zespołu – mówi Pietrzak.Podpatrując ich, możemy się bardzo wiele nauczyć. Zajęcia z pierwszą drużyną na pewno wymuszają na nas ogromną pracę, aby im dorównać i nadrobić braki, które widać na pierwszy rzut oka. Sami widzimy, że przed nami jeszcze bardzo wiele pracy – dodaje.

Wtóruje mu Konieczny.To jest moje marzenie, żeby grać z tymi chłopakami. Cieszę się, że tutaj jestem i chcę wykorzystać tę szansę. Nie miałem wcześniej styczności z taką siatkówką, mogę tylko na tym zyskać. Od takich zawodników jak Antiga, Wlazły czy Pliński mogę się bardzo dużo nauczyć – mówi.Kto robi na nich największe wrażenie? Bez wahania odpowiadają, że… wszyscy. – Nie będę oceniał indywidualnie, bo jestem pod wrażeniem każdego zawodnika – nie ukrywa Łukasz Pietrzak.

A jak im się pracuje z trenerem Falaską? – To bardzo dobry trener. Bardzo dobrze mi się z nim współpracuje. To dzięki niemu zaistnieliśmy w tej drużynie. Pomaga nam na treningach, my jesteśmy dopiero na etapie nauki i jego wskazówki są bardzo cenne – zdradza Konieczny.

Podobnie uważa jego kolega. – Miguel jest bardzo wymagający, a przy naszych brakach wymusza na nas jeszcze większą pracę, żeby nie było takiej różnicy między nami a resztą – mówi Pietrzak, który nie ukrywa, że po kontuzji Macieja Muzaja liczy na to, że dostanie szansę gry w pierwszej drużynie. – Będzie pewnie duży stres, ale już nie mogę się doczekać, bo to na pewno fajne przeżycie – dodaje.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved