Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K: Zwycięstwa faworytów pierwszego dnia

KMŚ K: Zwycięstwa faworytów pierwszego dnia

Mecze pierwszego dnia klubowych mistrzostw świata kobiet rozgrywanych w Zurychu nie należały do porywających widowisk, gdyż oba zakończyły się szybkim 3:0. Unilever Volei okazało się za silne dla Iowa Ice, a Guangdong Evergrande dla Kenya Prisons.

W pojedynku Ameryka Południowa vs Ameryka Północna faworytki dosyć szybko przejęły kontrolę nad meczem. Mimo tego, że Amerykanki starały się zatrzymać mocne brazylijskie atakujące, nie były w stanie tego robić dość skutecznie. W rezultacie pierwszy set zakończył się gładką wygraną Unilever do 14.

W drugiej partii spotkania wiele się nie zmieniło. Megan Schipper i Brittney Brimmage starały się utrudnić rywalkom życie mocną zagrywką, podczas gdy libero Devon Jensen starała się jak najlepiej bronić mocne zagrania przeciwniczek. Ale tak jak i w poprzednim secie, także i w tym przewaga brazylijskiej drużyny była ogromna i dosyć szybko wyszła ona na prowadzenie 2:0.

Nieco więcej walki było w trzeciej partii, Amerykanki w pewnym momencie traciły do rywalek tylko jeden punkt (15:16). Okazało się, że to wszystko na co stać było zespół z Iowy w tej partii. Po zaciętej końcówce Unilever wygrał 25:22 i całe spotkanie 3:0.

– Miałyśmy bardzo trudny początek meczu. Spodziewałyśmy się ze strony rywalek dominacji i tak też się stało. Naszym największym problemem dzisiaj była obrona, ponieważ Unilever gra niezwykle szybko w ataku. Ale generalnie jestem zadowolona. Przegrywałyśmy 0:2 i w trzecim secie potrafiłyśmy wrócić do walki. To daje nam sporo pewności siebie przed kolejnym meczem – podsumowała występ swoich podopiecznych Janelle Hester, trener Iowa Ice.

– Zagraliśmy nasz pierwszy mecz po długiej podróży. Odbyliśmy tutaj trening, ale trochę trudno nam było ze względu na różnicę czasu. Musimy pokazać nasze zalety w następnym spotkaniu – powiedział Bernando Rezende o występie swojego zespołu.

Unilever Volei – Iowa Ice 3:0
(25:14, 25:16, 25:22)

Unilever: Guimaraes (10), Pavan (11), Bidias (6), Barreto (12), De Souza, Da Silva Ana Carolina (8), Oliveira (libero) oraz Da Silva Bruna Honorio (2), Mihajlovic (6), Ratzke i Farinea (3)

Iowa Ice: Jenson (6), Landi (4), Smith (4), Manns (1), Brimmage (8), Schipper (8), Jensen (libero)

Jeszcze bardziej jednostronnym widowiskiem był pojedynek pomiędzy najlepszą drużyną azjatycką i afrykańską. W pierwszym secie chiński zespół na drugiej przerwie technicznej prowadził aż 16:9, chociaż na początku partii podopieczne Lang Ping miały nieco problemów z zatrzymaniem ataków Kenijek. Jednak w dalszej części seta ton grze nadawały siatkarki z Dalekiego Wschodu, a dwa skuteczne zbicia Megan Hodge zakończyły tę partię wynikiem 25:14.

Kolejna odsłona meczu zaczęła się od wysokiego prowadzenia Evergrande 5:0, co poskutkowało czasem wziętym przez trenera kenijskiej drużyny. Przerwa w grze nie pomogła, bo zespół z Azji wyszedł na prowadzenie 16:6. Do tak miażdżącej przewagi przyczyniła się w dużej mierze silna zagrywka podopiecznych Lang Ping, która mocno utrudniała życie rywalkom, a zwłaszcza rozgrywającej Jane Wairimu. Drużyna z Chin zmiażdżyła przeciwniczki w tej partii do 11.

Trzeci set nie różnił się od dwóch poprzednich, Kenijki nie mogły znaleźć sposobu na rywalki, które były co najmniej o klasę lepsze. O różnicy świadczy chociażby liczba popełnionych błędów – podopieczne Lang Ping oddały rywalkom za darmo zaledwie 5 punktów, a w zamian dostały aż 18. W całym spotkaniu siatkarki z Afryki uzbierały zaledwie 38 małych punktów.

Guangdong Evergrande – Kenya Prisons 3:0
(25:14, 25:11, 25:13)

Guangdong: Zhu (14), Shen (3), Yang (8), Hodge (10), Xu (7), Hui (12), Zhang (libero) oraz Faucette (2), Wang i Guiggi (1)

Kenya Prisons: Wairimu (1), Makuto (12), Khisa, Mwombe (1), Kibor (1), Moim (8), Wanyama (libero) oraz Wanjala (1), Jepkemboi (3) i Khadambi (6)

źródło: FIVB, inf. własna