Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jakub Makar: Graliśmy bardzo nierówno

Jakub Makar: Graliśmy bardzo nierówno

- Wzięliśmy się w garść, zaczęliśmy grać swoją siatkówkę, a dzięki temu wygraliśmy w tie-breaku - mówił po triumfie nad AZS-em UAM Poznań środkowy Morza Bałtyk Szczecin, Marcin Bachmatiuk. - Nasza dyspozycja falowała - dodał Jakub Makar.

W miniony weekend podopieczni Michała Dolińskiego po bardzo przeciętnej grze zwyciężyli 3:2 z AZS-em UAM Poznań. – W pierwszym secie popełniliśmy za dużo błędów własnych. Podobnie było w trzeciej partii. Zepsuliśmy w niej bodajże sześć zagrywek. Właśnie błędy były przyczyną naszej porażki w tych setach. Na szczęście wzięliśmy się w garść, zaczęliśmy grać swoją siatkówkę, a dzięki temu wygraliśmy w tie-breaku – skomentował środkowy Morza Bałtyk, Marcin Bachmatiuk.Graliśmy bardzo nierówno, nasza dyspozycja falowała. Gdybyśmy się bardziej skoncentrowali, to wynik byłby jeszcze lepszy. Ale był to dopiero nasz drugi ligowy mecz – dodał atakujący szczecińskiego zespołu, Jakub Makar.

W poprzednim sezonie sporym atutem szczecinian we własnej hali była zagrywka. W inauguracyjnym meczu obecnych rozgrywek serwis wyraźnie nie siedział gospodarzom, poza drugim setem. – Być może za bardzo chcieliśmy wygrać, dlatego zagrywka nam nie siedziała w niektórych momentach – skomentował Bachmatiuk.

Gospodarze przegrywali już 1:2, a w czwartym secie roztrwonili sześciopunktową przewagę. Wówczas wydawało się, że poznanianie mogą nawet wywieźć ze Szczecina trzy oczka, ale szczecinianie pokazali charakter, nie dali się złamać i ostatecznie triumfowali 3:2. – Charakter zespołu poznaje się w trudnych sytuacjach. My go pokazaliśmy i możemy się z tego cieszyć. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, co też jest naszym dużym atutem – podkreślił środkowy Morza Bałtyk. – Daliśmy rozkręcić się rywalom, a jak już się rozkręcili, to ciężko było nam ich zatrzymać – dodał Makar.

W następną sobotę podopiecznych trenera Dolińskiego czeka starcie z licealistami ze Świnoujścia, którego będą zdecydowanym faworytem. – Wydaje mi się, że nie powinniśmy mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa. Jednak w zespole ze Świnoujścia grają młodzi zawodnicy, którzy mogą nas czymś zaskoczyć. Praktycznie w każdym sezonie jego skład się zmienia – zaznaczył Makar. – Ale na pewno nie zlekceważymy przeciwnika i podejdziemy do najbliższego spotkania bardzo poważnie – zakończył atakujący Morza Bałtyk.