Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni Wirex rozgromili przeciwnika

II liga M: Czarni Wirex rozgromili przeciwnika

W sobotę 5 października podopieczni Pawła Blomberga byli bardzo niegościnni dla swojego przeciwnika. W meczu II ligi mężczyzn wprost znokautowali beniaminka rozgrywek - Salos SL Ostrów Wielkopolski - wygrywając w trzech szybkich setach.

Spotkanie rozpoczęło się od zagrywki Salosu. Czarni dobrze odebrali piłkę i bez żadnych problemów umieścili ją w boisku przeciwnika. Następnie za linią dziewiątego metra gospodarzy pojawił się Bartłomiej Matejczyk. Stosując flotową zagrywkę, spowodował wielki nieład w przyjęciu gości. Ci bez walki oddawali piłki. Z drugiej strony ataki wychodziły wręcz koncertowo. Przy stanie 4:0 trener Jan Kamiński poprosił o czas. Tuż po nim jego zawodnicy wyprowadzili atak w aut (5:0). Przy stanie 9:2 goście znowu ratowali się czasem na żądanie. Tym razem przerwa dała wymierny skutek. Najpierw Sebastian Michaś wyprowadził punktowy atak, a następnie zawodnicy Salosu wykorzystali piłkę przechodzącą, potem znowu wyprowadzili punktowy atak, tym razem Telengi (9:5). Czarni jednak złapali drugi oddech i dość szybko uciekli na 19:13. W tym momencie trener gospodarzy postanowił dać pograć rezerwowym i dokonał podwójnej zmiany. Za Matejczyka wprowadził Wojciecha Blomberga, a za Bartłomieja Sikorskiego – Bartosza Cedzyńskiego. Trener z Ostrowa Wielkopolskiego również zaczął dokonywać zmian, m.in. za Michasia wprowadził Urbana, a za Wandzela – Jaworskiego. Zmiany te jednak nic nie dały, a rozpędzona drużyna Czarnych bez problemów zakończyła partię wynikiem 25:16.

W drugim secie Czarni już nie mieli tak łatwo. Rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale już po chwili było 4:4. Choć na chwilę gospodarzom udało się odskoczyć na dwa punkty (8:6), to ku zaskoczeniu kibiców Salos zdobył trzy punkty z rzędu i nieoczekiwanie wyszedł na prowadzenie (9:8). Trener Blomberg szybko poprosił o czas, a wtedy jego podopieczni znowu odskoczyli na dwa punkty (12:10). Scenariusz znowu się powtórzył. Zawodnicy z Ostrowca po raz kolejny serią zdobyli trzy „oczka” (13:12), a trener ekipy z Rząśni za Wawrzyniaka wprowadził Bartosza Woźniaka. Gdy miejscowi doprowadzili do remisu 14:14, na zagrywkę wszedł Bartłomiej Sikorski. Odrzucił on przeciwników od siatki, dzięki czemu Czarnym udało się postawić dobry blok. Miejscowy zespół wyszedł na prowadzenie 17:14, ale gościom udało się zdobyć jeden punkt i znowu nastąpiła seria punktów dla miejscowych, tym razem po zagrywce Woźniaka (20:15). Trener Kamiński poprosił o czas, a następnie wprowadził Urbana za Michasia. Przy stanie 21:17 na miejsce Jaworskiego wszedł Wandzel. Po tej zmianie Czarni powiększyli przewagę do sześciu punktów (23:17), a gościom udało się ją zredukować tylko o jeden punkt (25:20).

Trzecia partia była bardzo podobna do poprzedniej. Najpierw na prowadzenie wyszli Czarni (2:0), a chwilę później goście doprowadzili do remisu 4:4. Wtedy znowu nastąpił odskok miejscowych, tym razem na trzy punkty (8:5). Ta przewaga zaczęła szybko wzrastać. Gdy było 14:8, na zagrywkę gospodarzy wszedł Michał Koźmiński i zdobył kolejno siedem punktów (21:8). W międzyczasie trener Kamiński próbował go wyprowadzić z równowagi, biorąc kolejne dwa czasy. Tę passę przerwał błąd Czarnych – przełożenie ręki przez siatkę. Zawodnicy Salosu po zagrywkach Tobiasza Łyczywka też zdobyli kolejno kilka punktów, ale już nie w takim stylu (21:11). Następnie przez moment gra toczyła się punkt za punkt (23:13), ale ostatnie dwie akcje należały do Woźniaka i Cedzyńskiego (25:13).

Czarni Wirex Rząśnia – Salos SL Ostrów Wlk. 3:0
(25:16, 25:20, 25:13)

Czarni: Sikorski, Matejczyk, Kuźnik, Koźmiński, Lipiński, Wawrzyniak, Mikołajczyk (libero) oraz Blomberg, Cedzyński, Woźniak i Bogus
Salos: Gmurowski, Łyczywek, Wandzel, Michaś, Telenga, Wachowski, Kortylewski (libero) oraz Urban, Jaworski i Ratajczak