Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet nabiera rozpędu

II liga kobiet nabiera rozpędu

W miniony weekend rozegrana została 2. kolejka spotkań w czterech grupach II ligi kobiet. Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o faworytach i rozczarowaniach, ale już kilka zespołów ma wyraźne powody do zadowolenia, kilka już może się martwić.

Jednym z taki zespołów jest Pałac II Bydgoszcz. Młode pałacanki wygrały po raz drugi w tym sezonie, ponownie za trzy punkty i objęły fotel lidera grupy 1. Tym razem podopieczne trenera Macieja Kromrycha w trzech setach odprawiły Wybrzeże APS Rumia. Trener bydgoszczanek nie ukrywa, że głównym celem jego zespołu jest dobry występ w finałach mistrzostw Polski juniorek, a II liga jest tylko przetarciem, ale to tylko pokazuje, jaki potencjał drzemie w tym zespole. Drugie zwycięstwo odniósł również zespół Jokera Świecie, który po ubiegłotygodniowej stracie jednego punktu, tym razem zgarnął całą pulę w meczu z Chemikiem II Police. Podopieczne trenera Andrzeja Nadolnego zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do lidera. Z pierwszych punktów w tym sezonie cieszono się w Elblągu. Miejscowy Orzeł pokonał 3:1 Atom Trefl II Sopot, odnosząc pierwszą wygraną. Mecz SMS Police – Orzeł Malbork odbędzie się dopiero w listopadzie.

Świetnie na początku sezonu spisują się siatkarki z Opola. SMS 2LO wygrał po raz drugi, tym razem pokonując jednego z faworytów grupy 2. Podopieczne trenera Patryka Fogla w Gliwicach wygrały 3:1 z AZS-em Politechniki Śląskiej i zajmują pierwsze miejsce w grupie. Komplet punktów mają również zespoły z Jawora i Dąbrowy Górniczej. Olimpia pewnie pokonała w Świdnicy lokalnego rywala 3:0, a dąbrowianki również w trzech setach na własnym parkiecie rozprawiły się z Aresem Nowa Sól. Ciekawy przebieg miał mecz w Katowicach, w którym zmierzyły się dwa zespoły typowane do miejsc w czołówce. Sokół po dwóch niezwykle zaciętych setach prowadził już 2:0 z PLKS-em Pszczyna, ostatecznie jednak górą były siatkarki prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa i to one zgarnęły dwa punkty. Pierwsze wygrane w tym sezonie odniosły zespoły Zorzy Wodzisław Śląski oraz MCKiS-u Jaworzno. Zorza pokonała 3:0 we własnej hali drugi zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca, jaworznianki zaś również w trzech setach odprawiły rezerwy Impelu Wrocław. Za tydzień niezwykle ciekawie zapowiadają się mecze w Pszczynie i Jaworze.

W grupie 3 świetną dyspozycję prezentują siatkarki Łaskovii, które prowadzą po dwóch kolejkach w tabeli z kompletem punktów i wygranych setów. W sobotę podopieczne trenera Bogdana Lipowskiego rozgromiły osłabioną Jedynkę Łomża, nie pozwalając rywalkom w żadnym secie wyjść z piętnastu punktów. – Cieszę się, że tak zaczęliśmy sezon, takie były też nasze plany na jego początek – mówi szkoleniowiec zespołu z Łasku. Komplet punktów na swoim koncie ma również Nike Węgrów. Podopieczne trenera Roberta Kupisza wygrały 3:0 w Poznaniu z Energetykiem, ale w dwóch pierwszych setach musiały się mocno napracować. Nic więc dziwnego, że sobotnie spotkanie Nike z Łaskovią w 3. kolejce będzie mecze na szczycie. Pierwsze punkty w tym sezonie zapisał na swoim koncie zespół AZS-u AWF Warszawa, który pokonał we własnej hali rywala z Murowanej Gośliny. Dla młodych podopiecznych trenera Marka Tuszyńskiego był to pierwszy mecz w obecnym sezonie. Do podziału punktów doszło w Lublińcu. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki po wygranej w ubiegłym tygodniu z ŁKS-em Łódź prowadził już 2:0 z Victorią, ostatecznie jednak poprzestał na jednym punkcie. Zespół z Łodzi w tej kolejce pauzował.

Po dwóch kolejkach na czele tabeli grupy 4 II ligi kobiet znajdują się dwa zespoły, które nie przegrały jeszcze seta. Bronowianka Kraków pewnie wygrała w Myślenicach z Dalinem, a proszowicka Pogoń pokonała w trzech setach we własnej hali AZS UEK Kraków. Zarówno akademiczki z Krakowa, jak i myśleniczanki po dwóch kolejkach zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Do podziału punktów doszło w Jarosławiu, gdzie miejscowy zespół pokonał po tie-breaku rywala z Wieliczki. Takim samym wynikiem zakończył się mecz w Tarnowie, gdzie miejscowy PKCH PWSZ wygrał z Developresem V LO Rzeszów. Dla podopiecznych trenera Lesława Kędryny był to drugi wygrany tie-break w drugim meczu tego sezonu. Faworyzowany Extrim Gorlice doznał porażki w Tomaszowie Lubelskim. Tomasovia po zwycięstwie 3:1 ma już cztery punkty na koncie i rozpoczyna marsz w górę tabeli.