Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Elżbieta Skowrońska: Naszym celem jest gra o mistrzostwo Polski

Elżbieta Skowrońska: Naszym celem jest gra o mistrzostwo Polski

Na inaugurację sezonu 2013/2014 w ORLEN Lidze zespół Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 3:0 Siódemkę SK bank Legionovię. W drugim i trzecim secie zwycięstwo dąbrowianek było wysokie, jednak według Elżbiety Skowrońskiej nie był to łatwy mecz.

Odniosłyście łatwe zwycięstwo w meczu z Legionovią. Chyba nie spodziewałyście takiego przebiegu meczu?

Elżbieta Skowrońska:Łatwo nam się nie grało, walczyłyśmy też ze swoimi błędami. Może nie był to łatwy mecz, ale cieszą nas zdobyte trzy punkty.

W tym meczu tylko jeden raz dało się zauważyć mały przestój w waszej grze, przy prowadzeniu 24:16 straciłyście cztery punkty z rzędu, potem cały czas grałyście „swoje”.

Jeżeli to tak z boku wyglądało, to jest fajnie. My wiemy, gdzie popełniłyśmy błędy i musimy je wyeliminować w najbliższym czasie. Najbardziej cieszy nas wynik.

Tym meczem oraz grą udowodniłyście, że będziecie się liczyć w walce o mistrzostwo Polski, choć to dopiero pierwsza kolejka.

Gdzie tam do gry o MP (śmiech), gdzie tam do gry w play-off? Jak będziemy grały w play-off, to dopiero będzie coś można więcej powiedzieć. Naszym celem jest gra o mistrzostwo Polski, choć będzie na pewno ciężko, ponieważ jest wielu kandydatów do tego tytułu.

W pierwszym i trzecim secie po waszej grze ręce same składały się oklasków i nie było słabych momentów w waszych poczynaniach.

Cieszymy się, że w pierwszym meczu tak dobrze zaprezentowałyśmy się przed własną publicznością, ponieważ pierwsze mecze nie należą do łatwych.

Elementami, które zadecydowały o waszej grze, były: zagrywka, blok i skuteczna gra w obronie.

Dobra gra w polu zagrywki przekłada się potem na skuteczną grę w bloku. Nasza zagrywka nie wyglądała dobrze w trzecim secie, gdzie popsułyśmy dużo zagrywek.

Przełamałyście swoją, można powiedzieć, taką „niemoc”, gdzie po wcześniej dwóch wygranych setach przegrywałyście seta „prawdy”.

Nie upatrujemy tego tak. Czasami jest tak, że po dwóch przegranych partiach drużyna przeciwna się mobilizuje i gra dużo lepiej, a my, nie poprawiając swojej gry, zostajemy w tyle. W tym meczu Legionovia nie podniosła się, nie radziła sobie w trzecim secie, a my grałyśmy swoje i odniosłyśmy zwycięstwo.