Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Żaneta Rzepnikowska: Potrafimy walczyć

Żaneta Rzepnikowska: Potrafimy walczyć

Siatkarki Roltexu Zawisza Sulechów udanie rozpoczęły sezon w I lidze kobiet, wygrywając 3:2 z zespołem KS-u Murowana Goślina. - To był bardzo emocjonujący mecz - powiedziała Strefie Siatkówki libero sulechowianek, Żaneta Rzepnikowska.

Zwycięstwo beniaminkowi z Sulechowa nie przyszło jednak tak łatwo, jak mogło się niektórym wydawać. Po dwóch pierwszych setach to siatkarki z Murowanej Gośliny były bliżej zainkasowania trzech punktów do ligowej tabeli, do czego bardzo mocno przyczyniły się miejscowe, popełniając zbyt dużą liczbę błędów własnych. – Nie wiem, czy to była trema, czy brak koncentracji. Może po prostu zbyt mocno chciałyśmy to spotkanie wygrać i dlatego te pierwsze dwa sety nam nie wyszły – mówiła Żaneta Rzepnikowska.

Na szczęście dla miejscowych kluczowy dla losów spotkania okazał się trzeci set, w którym triumfowały gospodynie. – W trzeciej partii postawiłyśmy wszystko na jedną kartę i zaczęłyśmy ryzykować w każdym elemencie. To przyniosło efekty, chociaż muszę również przyznać, że dopisało nam trochę szczęścia – dodała zawodniczka.

Kluczem do zwycięstwa Zawiszy okazały się także zmiany przeprowadzone przez trenera Marka Mierzwińskiego. Szkoleniowiec skorzystał w meczu ze wszystkich swoich podopiecznych, co pokazało, jak ważna jest szeroka ławka rezerwowych w zespole. – Każda z nas wchodzi na boisko i wnosi coś dobrego do gry. Po to właśnie kompletuje się dwanaście wartościowych zawodniczek – zaznaczyła Rzepnikowska.

Zawodniczka podkreśliła również znaczącą rolę kibiców w odniesionym zwycięstwie, którzy w zapełnionej po brzegi sali dopingowali sulechowskiego Zawiszę. – Zarówno ja, jak i moje koleżanki jesteśmy mile zaskoczone atmosferą na meczu. To wspaniałe uczucie widzieć taką liczną publiczność. Cieszy nas, że ludzie w wolnym czasie wybierają właśnie wyjście na mecz siatkówki. To bardzo miłe.

Za tydzień sulechowianki (ponownie na swoim terenie) zmierzą się z ekipą z Sosnowca, która na papierze wydaje się łatwiejszym przeciwnikiem. Kibice mogą liczyć na pewno na dobre widowisko sportowe. – Pokazałyśmy już, że potrafimy walczyć i podnieść się z prawie niemożliwej sytuacji – dodała libero beniaminka. Pozostaje więc czekać na znakomity spektakl w wykonaniu obu zespołów, a wynik jak zawsze zweryfikuje boisko.