Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > PP: Karpaty grają dalej

PP: Karpaty grają dalej

Siatkarki z Krosna nie mogły sobie wymarzyć lepszego początku sezonu. Po piątkowym triumfie na inaugurację pierwszej ligi, w niedzielę podopieczne Dominika Stanisławczyka pokonały bez straty seta Budowlanych Budlex Toruń.

O pierwszym weekendzie października siatkarki z Torunia będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Dwie porażki w dwa dni z pewnością nie wpłyną dobrze na morale zespołu. W sobotę podopieczne Mariusza Soi w trzech setach uległy Developresowi Rzeszów na inaugurację ligi. Dzień później torunianki także nie ugrały żadnej partii, ale tym razem w starciu pucharowym. Z kolei wydarzenia z soboty i niedzieli znacznie milej wspominać będą siatkarki Karpaty Krosno. Beniaminek pierwszej ligi na inaugurację sezonu pokonał 3:1 Silesię Volley Mysłowice, a dwa dni później dość pewnie wygrał z zespołem z Torunia. W starciu pucharowym najbardziej zacięta była trzecia odsłona meczu. W niej obie drużyny walczyły punkt za punkt, a o triumfie gospodyń zadecydowała wygrana, po długiej walce, na przewagi. Przyjezdne w całym spotkaniu popełniły zbyt dużą liczbę błędów własnych, by myśleć o końcowym sukcesie.

W trzeciej rundzie Pucharu Polski drużyna z Krosna zmierzy się ze zwyciężczyniami meczu pomiędzy UKS-em Orzeł Malbork i KS-em Pieciobiogaz Murowana Goślina. Spotkanie zaplanowano na 20 października.

Karpaty Krosno – Budowlani Toruń 3:0
(25:22, 25:14, 29:27)