Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Tauron MKS w trzech setach ograł legionowską Siódemkę

ORLEN Liga: Tauron MKS w trzech setach ograł legionowską Siódemkę

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza wraz z Impelem Wrocław zasiadły w fotelu lidera ORLEN Ligi po 1. kolejce spotkań. Podopieczne Waldemara Kawki bez większych problemów w trzech setach poradziły sobie z Siódemką SK bankiem Legionovią Legionowo.

Inauguracyjny mecz ORLEN Ligi w Dąbrowie Górniczej rozpoczął się od prowadzenia drużyny gości, która po asie serwisowym Anny Rybaczewski prowadziła 1:0. Podopieczne Waldemara Kawki szybko narzuciły swój styl gry i po zagrywkach Anny Kaczmar wyszły na 5:1. Wówczas o przerwę poprosił Maciej Kosmol, jednak jego rozmowa z zawodniczkami niewiele wniosła, bowiem po kolejnych błędach legionowianki przegrywały 1:8. Serię serwisową Anny Kaczmar przerwała dopiero Olga Raonić (8:2). Siatkarki z Mazowsza miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego tempa i dopiero kolejna reprymenda trenera Kosmola przyniosła zamierzony skutek (2:11). Po kąśliwych zagrywkach Olgi Raonić przyjezdne zmniejszyły straty do sześciu punktów (6:12). Zryw drużyny Legionovii okazał się być krótkotrwały, ponieważ dąbrowianki ponownie wzmocniły swoją zagrywkę, ustawiły szczelny blok i można powiedzieć, że wszystko wróciło do „normy". Na drugiej regulaminowej przerwie technicznej było 16:8 dla podopiecznych trenera Waldemara Kawki i jasnym się stało, że przyjezdne nie są w stanie przeciwstawić się swoim rywalkom. Ostatni punkt w tym secie atakiem ze środka zdobyła Rachael Adams i MKS wygrał premierowego seta w stosunku 25:11.

Druga odsłona spotkania miała nieco bardziej wyrównany przebieg. Oba zespoły obdarowywały się prostymi błędami, szczególnie w polu serwisowym, a w ich poczynaniach dało się zauważyć zdenerwowanie. Miejscowe szybciej opanowały stres, uzyskując dwa oczka przewagi (8:6). Kolejną dobrą serię zagrywek zanotowała Eleonora Dziękiewicz i MKS prowadził czterema punktami (10:6). Drużyna gości zdołała odrobić dwa punkty po akcjach Tamary Rakić i Bereniki Tomsi , ale na skutek kolejnych niewymuszonych błędów przegrywała 9:13. W szeregach ekipy Macieja Kosmola brakowało liderki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Po krótkiej rozmowie przy ławce szkoleniowej w szeregach Legionovii „coś" drgnęło. Przyjezdne zbliżyły się na 12:13 i kiedy wydawało się, że gra na boisku się wyrównała, zespół Waldemara Kawki , wykorzystując kolejne błędy, odskoczył rywalkom na 19:14. Szkoleniowiec gości próbował rotować składem, jednak i to nie przyniosło spodziewanych efektów. Zeszłoroczny beniaminek przegrywał już 16:24, kiedy dąbrowianki stanęły w miejscu. Dopiero interwencja szkoleniowca MKS-u pozwoliła przełamać się wicemistrzyniom Polski. Katarzyna Zaroślińska skutecznym atakiem zakończyła drugiego seta, a gospodynie prowadziły w całym meczu 2:0.

Chcąc pozostać w meczu, siatkarki z Legionowa musiały wygrać trzecią partię spotkania. Początkowo gra toczyła się punkt za punkt, raz jedna, a raz druga drużyna obejmowała prowadzenie. Taki stan rzeczy miał miejsce do rezultatu 3:3, po czym swój styl gry ponownie narzuciły gospodynie, obejmując prowadzenie 8:5. Mazowszanki nie kończyły ataków, nadziewając się na szczelny blok miejscowej ekipy. Po serwisach Katarzyny Jóźwickiej i błędach MKS-u przyjezdne doprowadziły do remisu 9:9. Po chwili zespół z Zagłębia odskoczył na 14:9, a wiodącymi postaciami były Eleonora Dziękiewicz i Anna Kaczmar, z których zagrywkami legionowianki miały ogromne problemy. Do końca partii utrzymywała się wyraźna przewaga wicemistrzyń Polski, a kropkę nad i w meczu postawiła Zaroślińska, obijając blok rywalek.

Najwartościowszą zawodniczką spotkania wybrano atakującą wicemistrzyń Polski, Katarzynę Zaroślińską.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Siódemka SK bank Legionovia 3:0
(25:11, 25:20, 25:16)

MKS Dąbrowa G.: Dziękiewicz (3), Kaczmar (4), Sassa (11), Adams (7), Zaroślińska (16), Skowrońska (8), Strasz (libero) oraz Urban
Legionovia: Rybaczewski (4), Jóźwicka (5), Raonić (1), Rakić (2), Barfield (8), Tomsia (7), Saad (libero) oraz Bąk, Łukaszewska (1) i Wójcik (4)