Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Akademia Talentów urwała seta TS-owi Volley Rybnik

II liga M: Akademia Talentów urwała seta TS-owi Volley Rybnik

Drugie zwycięstwo w grupie 5. II ligi mężczyzn zanotowali siatkarze TS-u Volleya Rybnik. W Jastrzębiu-Zdroju zmierzyli się z Akademią Talentów. Podopieczni trenera Wojciecha Kasperskiego ulegli gospodarzom tylko w pierwszej partii.

W pierwszym secie dość szybko przyjezdni wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Świetnie spisywał się Tomasz Warda, który najpierw popisał się efektownym blokiem (5:3), a następnie wyprowadził skuteczny atak (6:4). Chwilę później błąd popełnili gospodarze i było już 8:4 dla rybniczan. O czas poprosił szkoleniowiec jastrzębskiej ekipy. Krótka przerwa pomogła zawodnikom Akademii Talentów ochłonąć. W odrabianiu punktów pomogli im rywale. Gdy Grzegorz Barciak wpadł w siatkę, gospodarze tracili do Volleya już tylko jeden punkt (9:10). Od tego momentu na boisku trwała dość wyrównana walka, a wynik oscylował w okolicach remisu. W końcówce rybniczanie zdołali wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Po ataku Dariusza Nogi było 23:21. Wydawało się, że przyjezdni mają wygraną w zasięgu ręki, jednak jastrzębianie doprowadzili do remisu i po walce na przewagi rozstrzygnęli partię na swoją korzyść (27:25).

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze. Podopieczni Jarosława Kubiaka po świetnej zagrywce Michała Szmajducha prowadzili 8:4. Chwilę później żółtą kartkę otrzymał Krystian Lipiec, co dało kolejny punkt jastrzębianom, zaś w kolejnej akcji Radosław Niestrój popełnił błąd w przyjęciu i miejscowi prowadzili już 10:5. Dość długo zawodnicy Akademii Talentów utrzymywali przewagę, jednak topniała ona wraz z upływem czasu. W końcu rybniczanie doprowadzili do remisu, a po bloku na Konradzie Formeli wyszli na prowadzenie 17:16. W końcówce przyjezdni przejęli kontrolę nad grą i bez większych problemów doprowadzili do wygranej 25:20.

Gracze Akademii Talentów nie poddali się i od początku trzeciego seta ruszyli do walki. Tym razem jednak udało im się wyjść na trzypunktowe prowadzenie tylko na chwilę. Szybko swoją grę poprawili goście i po asie serwisowym Niestroja wyszli na prowadzenie 12:10. Po błędzie w ekipie Akademii Talentów rybniczanie mieli trzy punkty przewagi (15:12). Goście prezentowali się coraz lepiej, a ich prowadzenie zwiększało się z akcji na akcję. Przy stanie 17:12 dla gości o czas poprosił trener Kubiak. Mimo to rywale nadal grali swoje, zaś miejscowi nie byli w stanie znaleźć sposobu na przełamanie wyniku. Przy stanie 20:16 gracze Volleya popisali się potrójnym blokiem na Formeli. Ostatecznie set zakończył się wygraną podopiecznych trenera Kasperskiego 25:19.

Jedynie początek czwartej partii był wyrównany. Po kilku akcjach rybniczanie zaczęli budować swoją przewagę i trzeba przyznać, że szło im to wyśmienicie. Po ataku z krótkiej Wardy prowadzili już 10:5. Przyjezdni prezentowali się bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i często wykorzystywali swoje doświadczenie. Szybko zdobyli bardzo wysoką przewagę 18:8. Nawet przy tak wysokim prowadzeniu nie odpuścili. Po ataku Nogi było już 20:11. Ten sam zawodnik zakończył partię i całe spotkanie udanym atakiem. TS Volley Rybnik zwyciężył 25:13 i cały mecz 3:1.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla II – TS Volley Rybnik 1:3
(27:25, 20:25, 19:25, 13:25)

AT Jastrzębskiego Węgla II: Formela, Woźniak, Matula, Głowacki, Kupisz, Krajewski, Biegun, Rygier (libero) oraz Gajo, Ciemielewski i Jasnos
TS Volley Rybnik: Barciak, Terlecki, Warda, Noga, Lipiec, Borecki, Taterka (libero) oraz Podleśny, Niestrój, Łata, Stajer i Brzezina