Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej w Oleśnicy: Zwycięstwa PGE Skry i ASUL Lyon Volley

Turniej w Oleśnicy: Zwycięstwa PGE Skry i ASUL Lyon Volley

Za nami pierwszy dzień turnieju o Puchar Burmistrza Oleśnicy. W meczu otwarcia ASUL Lyon Volley pokonał po pięciosetowym spotkaniu siatkarzy z Bydgoszczy, natomiast drugi pojedynek zakończył się zwycięstwem 3:0 zawodników PGE Skry Bełchatów.

Lepiej w pierwszy mecz weszli podopieczni Mariana Kardasa. Na drugiej przerwie technicznej mieli już trzypunktowe prowadzenie, a dzięki niemal bezbłędnej grze w końcówce zwyciężyli z przewagą aż siedmiu punktów. Druga odsłona to popis gry w zagrywce Władimira Nikołowa i prowadzenie gości z Francji 8:4. Przewaga ta utrzymywała się przez cały set dzięki skutecznym blokom zawodników znad Sekwany. Druga partia zakończyła się bliźniaczym wynikiem 25:17, tyle że dla graczy z Lyonu. Wydawać się mogło, że dla obu zespołów szczęśliwa jest tylko jedna strona boiska. Set trzeci od prowadzenia 8:1 rozpoczęli siatkarze z Bydgoszczy. Szczególnie dobrą grą popisywał się Marcin Wika, zarówno w ataku, jak i w polu zagrywki. To właśnie ten zawodnik zapewnił bydgoszczanom prowadzenie w całym meczu 2:1. Ekipa ASUL Lyon Volley nie złożyła jednak broni i zaczynając od prowadzenia 8:5, sukcesywnie powiększała swoją przewagę i dzięki dokładnemu przyjęciu mogła cieszyć się z remisu 2:2 w całym meczu. Piątą odsłonę znowu lepiej rozpoczęli trójkolorowi (5:1). Na dystansie tak krótkiego seta była to za duża przewaga i bydgoszczanie musieli uznać wyższość rywali.

Transfer Bydgoszcz – ASUL Lyon Volley 2:3
(25:17, 17:25, 25:19, 22:25, 12:15)

Transfer: Salas, Janeczek, Wieczorek, Jurkiewicz, Wika, Portuondo, Bonisławski (libero) oraz Waliński, Nowakowski i Sieńko
ASUL: Sławew, Jouffroy, Mcgivern, Tischer, Nikołow, Lawson, Salparow (libero) oraz Todorow, Jambon i Ristic

Drugie spotkanie okrzyknięte zostało rewanżem za przegrany awans do Final Four Ligi Mistrzów. Do drugiej przerwy technicznej żaden z zespołów nie potrafił wypracować przewagi większej niż dwa punkty. Wydawało się, że będziemy świadkami nerwowej końcówki, jednak wtedy w polu zagrywki zameldował się Nicolas Uriarte. Argentyński rozgrywający zanotował trzy asy serwisowe pod rząd i tym samym pozwolił swoim kolegom na spokojne wygranie premierowej odsłony 25:21. Kolejny set to jeszcze lepsza gra bełchatowskiej Skry. Trafne wybory w rozegraniu plus dobra gra na zagrywce i w przyjęciu to coś, czemu zawodnicy Arkasu Izmir nie potrafili się przeciwstawić. Kropkę nad „i”  postawił Daniel Pliński, kończąc drugą partię asem serwisowym. Po udanym występie w drugim secie na boisku pozostał Samuel Tuia oraz w miejsce Karola Kłosa pojawił się Andrzej Wrona. Bełchatowianie podtrzymali wysoki poziom w polu zagrywki i mimo nieco lepszej gry mistrzów Turcji nie oddali prowadzenia do samego końca, wygrywając tym samym trzecią partię 25:21.

PGE Skra Bełchatów – Arkas Izmir 3:0
(25:21, 25:17, 25:21)

Skra: Wlazły, Uriarte, Antiga, Pliński, Włodarczyk, Kłos, Zatorski (libero) oraz Wrona i Tuia
Arkas: Ramazanoglu, Perrin, Kamnik, Sivula, Dunge, Yesilbudak (libero) oraz Koc i Gulmezoglu