Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej w Oleśnicy: Wygrane pięciosetówki Transferu i Skry

Turniej w Oleśnicy: Wygrane pięciosetówki Transferu i Skry

Podczas drugiego dnia turnieju o Puchar Burmistrza Oleśnicy nie zabrakło emocji. Po prawie dwugodzinnym spotkaniu siatkarze Transferu Bydgoszcz pokonali Arkas Izmir 3:2. Także Skra Bełchatów dopiero po  tie-breaku odniosła zwycięstwo nad drużyną z Lyonu.

Pierwsza odsłona meczu była bardzo zacięta, początkowo nieznaczną przewagę utrzymywali podopieczni Glenna Hoaga (8:6), następnie za odrabianie strat zabrali się bydgoszczanie i na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:15. Przy piłce setowej dla polskiego zespołu w ataku pomylił się Marcin Wika, co doprowadziło do gry na przewagi. Dopiero Jan Nowakowski zakończył tego długiego seta asem serwisowym. W drugiej partii od początku prym wiódł fiński atakujący, Urpo Sivula. Mimo starań jego vis a vis, Bartosza Janeczka, Turcy nie dali sobie odebrać przewagi. Grali skutecznie w ataku i zanotowali na swoim koncie cztery punktowe bloki, doprowadzając do remisu w meczu. Trzeci set rozpoczął się od wyniku 8:2 dla gości, a słabsza gra bydgoszczan spowodowała, że zawodnicy z Izmiru mogli się cieszyć z prowadzenia w setach 2:1. Dzisiaj to siatkarze znad Brdy musieli gonić rywali. W czwartym secie na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już sześcioma punktami (8:2). Pozwoliło im to na odrobinę rozluźnienia, co poskutkowało świetną grą Janeczka i Marcina Wiki. Następnie rywale poderwali się do gry i zdołali prawie całkowicie zniwelować przewagę bydgoszczan (16:15), jednak podopieczni Mariana Kardasa zachowali do końca zimną krew i zwyciężyli 25:23, doprowadzając do tie-breaka. W piątym secie nie powtórzyli błędów z dnia poprzedniego i dzięki pewnej grze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu 3:2.

Transfer Bydgoszcz – Arkas Izmir 3:2
(28:26, 20:25, 18:25, 25:23, 15:6)

Transfer: Salas, Janeczek, Jurkiewicz, Nowakowski, Wika, Portuondo, Bonisławski (libero) oraz Waliński, Wieczorek i Sieńko
Arkas: Ramazanoglu, Perrin, Sivula, Halil, Kamnik, Erhan, Hasan (libero) oraz Koc i Yigit

Set numer jeden od początku przebiegał pod dyktando graczy z Bełchatowa. Utrzymywali oni wysoką skuteczność w zagrywce, kilka punktowych bloków dołożył także Karol Kłos. Francuzi zdobywali punkty głównie dzięki błędom przeciwników. Zawodnicy Skry sukcesywnie powiększali swoją przewagę i premierowa partia padła ich łupem. Początek drugiej odsłony meczu był bardziej wyrównany, jednak zaraz po pierwszej przerwie technicznej, siatkarze z Lyonu osiągnęli prowadzenie 11:7. Lepsza postawa Władimira Nikołowa pozwoliła na złapanie oddechu jego kolegom. Cały zespół, wykorzystując słabe przyjęcie Skry, potrafił wypracować sobie bezpieczną przewagę i na tablicy wyników widniał już wynik 1:1. W trzecim secie nadal lepiej radzili sobie gracze ASULU, utrzymując kilkupunktowe prowadzenie. Po stronie siedmiokrotnych mistrzów Polski sygnał do odrabiana strat dał Mariusz Wlazły, notując na swoim koncie parę dobrych zagrań. Podopieczni Miguela Falaski popełnili jednak w końcówce kilka błędów i w trzecim secie musieli uznać wyższość rywali. Polskie zespoły pokazały dzisiaj, że potrafią walczyć do końca i czwarty set, dzięki dobrej grze Samuela Tui i Wlazłego, padł łupem bełchatowian. Tie-break grany na przewagi był bardzo emocjonującym widowiskiem. Zwyciężyło doświadczenie graczy bełchatowskiej Skry i to oni po ostatnim gwizdku triumfowali nie tylko w meczu, ale także w całym turnieju.

PGE Skra Bełchatów – ASUL Lyon Volley 3:2
(25:15, 18:25, 21:25, 25:21, 18:16)

Skra: Uriarte, Tuia, Kłos, Wlazły, Włodarczyk, Wrona, Zatorski (libero) oraz Conte, Pietrzak, Maćkowiak i Konieczny
ASUL: Tischer, Nikołow, Mcgivern, Jouffroy, Hrazdira, Sławew, Salparow (libero) oraz Osorio, Todorow i Ristic