Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Impel Wrocław efektownie rozpoczyna sezon

ORLEN Liga: Impel Wrocław efektownie rozpoczyna sezon

Impel Wrocław lepszego rozpoczęcia sezonu nie mógł sobie wyobrazić, wrocławianki we własnej hali niemal zmiażdżyły rywalki z Piły. Zespół prowadzony przez Tore Aleksandersena lepszego początku niż łatwa wygrana 3:0 nie mógł sobie wymarzyć.

Patrząc na pierwsze akcje spotkania, od razu można było zauważyć, że mamy do czynienia z inauguracją rozgrywek, widoczna była bowiem spora nerwowość i duża ilość błędów. Więcej pomyłek pojawiało się jednak po stronie gospodyń, dzięki czemu pilanki wyszły na czteropunktowe prowadzenie, a Tore Aleksandersen poprosił o czas dla zespołu (1:5). Po powrocie na plac gry wrocławianki nieco uspokoiły swoją grę, a skuteczne ataki Joanny Kaczor i Maren Brinker pozwoliły doprowadzić do remisu (6:6), natomiast pierwsza przerwa techniczna należała do piątego zespołu poprzedniego sezonu (8:7). W kolejnych akcjach wrocławianki kontynuowały dobrą grę. Błąd w ataku Joanny Kuligowskiej sprawił, że Impel wyszedł na trzypunktowe prowadzenie i o czas poprosił Dariusz Luks (11:8). Podopieczne Tore Aleksandersena nie zdołały pójść za ciosem – świetna gra w ataku Natalii Krawulskiej oraz blok na Joannie Kaczor sprawiły, że na tablicy pojawił się remis (14:14). Od tego momentu inicjatywę ponownie przejmować zaczęły jednak siatkarki z Dolnego Śląska, które już po chwili mogły cieszyć się z czterech oczek przewagi (19:15). Dariusz Luks, chcąc odmienić grę swojego zespołu, desygnował do gry Darię Paszek, która zastąpiła Joannę Kuligowską. Dwa autowe ataki w wykonaniu wrocławianek sprawiły, że ich przewaga stopniała do jednego punktu (20:19). Końcówka należała już jednak do Impelu Wrocław, który zwyciężył 25:20, a seta zakończył udany blok duetu Kąkolewska – Dirickx.

Druga partia rozpoczęła się od świetnej gry gospodyń, które już po kilku minutach prowadziły aż sześcioma punktami (6:0). Trener Luks, chcąc poprawić grę swojego zespołu, zdecydował się na zmianę na rozegraniu i swoją szansę otrzymała Emilia Kajzer. Ale as serwisowy Dirickx oraz skuteczny atak Katarzyny Mroczkowskiej sprawiły, że pilanki na pierwszą przerwę techniczną udały się bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej (8:0). Świetnie funkcjonujący blok w zespole Tore Aleksandersena spowodował, że przyjezdne miały ogromne problemy ze skończeniem ataku. Dobra gra skrzydłowych Impelu Wrocław zaowocowała powiększeniem prowadzenia do jedenastu oczek (12:1). Pomimo ogromnej straty pilanki starały się z całych sił nawiązać wyrównaną walkę, jednak nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych gospodyń (16:3). Po drugiej przerwie technicznej przebieg rywalizacji nie uległ zmianie – siatkarki z Piły starały się gonić, ale Impel Wrocław cały czas uciekał (18:7). Korzystając z dużego prowadzenia, Tore Aleksandersen zdecydował się na zmiany w swoim zespole – szansę gry otrzymały Bogumiła Pyziołek oraz Ewelina Sieczka, a druga odsłona niedzielnego spotkania zakończyła się pewnym zwycięstwem zespołu Impel Wrocław 25:11.

Początek trzeciej odsłony do złudzenia przypominał poprzednią partię – Impel Wrocław rozpoczął od mocnego uderzenia i szybko wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (3:0). Gospodynie również w kolejnych akcjach kontynuowały dobrą grę, a w ataku z dobrej strony prezentowały się Mroczkowska i Wilson. Pierwsza przerwa techniczna należała do podopiecznych Tore Aleksandersena, które prowadziły 8:4. Po powrocie na plac gry wrocławianki skrzętnie wykorzystywały pomyłki rywalek, powiększając przewagę do siedmiu punktów (13:6). Przy stanie 14:8 trener Luks desygnował do gry Krawulską i Archangielskają, które trzeciego seta rozpoczęły w kwadracie rezerwowych. Zmiany przyniosły pożądany rezultat i pilanki zmniejszyły stratę do trzech oczek (11:14), a o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń. Po krótkiej przerwie wspaniałym atakiem popisała się Makare Wilson. Ekipa z Wielkopolski starała się z całych sił doprowadzić do remisu, jednak w momencie, kiedy była już o krok od tego (16:15), inicjatywę ponownie przejęły wrocławianki. Przy stanie 18:15 o czas poprosił trener Luks. Krótka rozmowa nie zdołała jednak wpłynąć na przebieg spotkania – Impel Wrocław po powrocie na boisko powiększył prowadzenie (22:15). Gospodynie konsekwentnie dowiozły przewagę do samego końca spotkania, zwyciężając w ostatniej odsłonie 25:16 i w całym spotkaniu 3:0.

MVP spotkania: Katarzyna Mroczkowska (Impel Wrocław)

Impel Wrocław – Nafta Piła 3:0
(25:20, 25:11, 25:16)

Impel: Mroczkowska (15), Kąkolewska (10), Dirickx (6), Wilson (7), Brinker (6), Kaczor (12), Medyńska (libero) oraz Konieczna (1), Pyziołek i Sieczka
Nafta: Kuligowska (1), Kudakowa (2), Krawulska (8), Kingsley (5), Ward (4), Archangielskaja (1), Kuehn-Jarek (libero) oraz Mayba, Kajzer, Wawrzyniak (1), Paszek (7) i Babicz (4)