Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Warta Zawiercie liderem po drugim zwycięstwie

II liga M: Warta Zawiercie liderem po drugim zwycięstwie

W Zawierciu miejscowa Warta pokonała UKS Strzelce Opolskie 3:0 w 2. kolejce II ligi mężczyzn grupy 5. i została jej liderem. Goście ani przez chwilę nie byli w stanie zagrozić wygranej podopiecznych Alberta Semeniuka i Wojciecha Jaroszewskiego.

Do beniaminka z Zawiercia, który połączył się ze Spodkiem Katowice przed sezonem, przybyło dodatkowo kilku nowych zawodników, m.in. Dariusz Syguła, Damian Zborowski, Maciej Janikowski czy Łukasz Żłobecki z MKS-u Banimexu Będzin. Teraz kadra Warty w większości składa się z zawodników, którzy w przeszłości związani byli z klubem z Będzina, począwszy od trenerów: Alberta Semeniuka i Wojciecha Jaroszewskiego.

Początek spotkania nie rozpoczął się jednak najlepiej dla Warty, ponieważ dwukrotnie zablokowany został Maciej Janikowski przez Grzegorza Wilgę, ale później było już coraz lepiej. Większość ataków Warty szła przez środek do Bartosza Dzierżanowskiego. Przy zagrywce Łukasza Żłobeckiego zdobył także kilka punktów z przechodzących piłek i Warta prowadziła już 16:9. Po przerwie dla trenera Romana Palacza punkt z ataku, a potem bezpośrednio z zagrywki zdobył Grzegorz Wilga, lecz szybką odpowiedzią w swojej pierwszej akcji popisał się rozgrywający Warty Jędrzej Brożyniak, który zaatakował z drugiej piłki. Do końca seta gospodarze utrzymywali wysoką przewagę i wygrali po ataku z szóstej strefy Mateusza Auguścika 25:17.

Na początku drugiego seta bardzo aktywny był Damian Zborowski, który na cztery ataki raz został powstrzymany przez Adama Parceja (3:3). Później jeszcze dwukrotnie posłał piłki w aut, lecz zdołał się zrehabilitować, dając prowadzenie gospodarzom 13:11. Goście mieli słabą siłę przebicia i siatkarze Aluronu skutecznie kończyli kontry. Do tego dorzucili jeszcze punktowy blok i serwis, którego brakowało w pierwszym secie, i gospodarze wygrali seta 25:19, a ponownie zakończył go Auguścik.

W trzeciej części meczu trener Albert Semeniuk postawił na nową szóstkę wyjściową. Wyrównana gra toczyła się tylko do stanu 7:7. Gdy na zagrywkę wszedł Dawid Ogórek, goście mieli problemy z przyjęciem, a przechodzące piłki pewnie zbijał Żłobecki (13:8). Potem sam pojawił się w polu zagrywki i również pociągnął serią dobrych podań (19:10). Zawodnicy gości zdobyli tylko pięć punktów z własnej gry po atakach, ale również tyle samo zostali zablokowani. Dwoma blokami Schmidta i Brożyniaka Warta szybko zakończyła seta 25:13 i całe spotkanie 3:0.

Aluron Warta Zawiercie – UKS Strzelce Opolskie 3:0
(25:17, 25:19, 25:13)

Warta: Zborowski (9 pkt.), Żłobecki (8), Syguła, Auguścik (7), Dzierżanowski (11), Janikowski (1), Szadkowski (libero) oraz Brożyniak (5), Schmidt (2), Łapuszyński (3), Król (3) i Ogórek (4)
UKS: Parcej (5), Melcarowicz (7), Antczak (2), Wilga (6), Szutkowski (1), Stogniew, Pilichowski (libero) oraz Szczepański (1), Płocki, Pańszczyszak, Ratajczak i Szczużewski (6)