Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Podział punktów w Szczecinie

II liga M: Podział punktów w Szczecinie

Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin po przeciętnym meczu pokonali we własnej hali 3:2 AZS UAM Poznań. Drużyna z Wielkopolski prowadziła już 2:1, ale nie była w stanie postawić kropki nad "i". Widać, że oba zespoły mają jeszcze nad czym pracować.

W mecz lepiej weszli szczecinianie, którzy po kontrach Daniela Zabłockiego i Jakuba Makara objęli prowadzenie 3:0. Jednak z chwilowego marazmu szybko otrząsnęli się goście. Ich dobra postawa w bloku oraz udane zbicia Przemysława Sasa pozwoliły im odrobić straty (7:7). W kolejnych minutach gospodarze popełniali mnóstwo błędów w polu serwisowym, a podopieczni trenera Lisieckiego zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Po mocnym ataku ze środka Dawida Wojdyńskiego akademicy odskoczyli od gospodarzy już na cztery oczka (17:13). Zawodnicy trenera Dolińskiego próbowali jeszcze odrabiać straty, ale nie mogli odnaleźć odpowiedniego rytmu gry. Z kolei po przeciwnej stronie siatki nie do zatrzymania był Sas, a w końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił jeszcze Kamil Karwowski, dzięki czemu goście triumfowali 25:22.

Przegrana podziałała na szczecinian jak przysłowiowa płachta na byka, bowiem drugą odsłonę rozpoczęli od mocnego uderzenia. Ich dobra postawa w bloku, as serwisowy Adama Tołoczki oraz błędy Mateusza Radojewskiego spowodowały, że gospodarze uzyskali sześć oczek przewagi nad rywalami (7:1). Po ataku Damiana Piórkowskiego przyjezdnym udało się odrobić część strat (6:9), ale to było wszystko, na co było ich stać w tej części spotkania. Chwilę później ponownie dał o sobie znać szczeciński blok, a gdy oczko z ataku dołożył Tołoczko, podopieczni trenera Dolińskiego znów wysoko prowadzili (15:9). W tym fragmencie meczu poznanianie nie mieli pomysłu na to, aby przerwać nakręcającą się grę rywali. Pogrążyła ich jeszcze punktowa zagrywka Makara, po której stało się jasne, że zachodniopomorska ekipa wyrówna stan meczu (20:12). Ostatecznie gospodarze rozgromili przeciwników w tym secie 25:15.

Jednak nie poszli za ciosem w trzeciej partii. Od jej początku walka toczyła się punkt za punkt. Widać było, że akademicy szybko podnieśli się po dotkliwej porażce we wcześniejszej odsłonie, a co więcej – z biegiem czasu zaczęli odskakiwać od gospodarzy w trzecim secie. Najpierw punktową zagrywką popisał się Piotr Skrok, a następnie w szeregach jego ekipy zafunkcjonował blok, co pozwoliło jej osiągnąć trzy oczka przewagi (11:8). Z akcji na akcję stawała się ona coraz większa, w czym znaczny udział mieli szczecinianie, którzy w tym fragmencie meczu popełniali mnóstwo błędów. Po zbiciu Wojdyńskiego goście wygrywali już 19:13. Udane wejście Macieja Naliwajko pozwoliło gospodarzom odrobić część strat (18:22), lecz i tak ostatnie słowo należało do zawodników trenera Lisieckiego, którzy wygrali 25:19.

Na początku czwartej odsłony zachodniopomorscy siatkarze nadal nie potrafili obudzić się z letargu, a poznanianie powoli łapali wiatr w żagle. Udana kontra Sasa pozwoliła im wyjść na prowadzenie 5:3. Sygnał do odrabiania strat dał gospodarzom Zabłocki, którego zagrywki siały spustoszenie po drugiej stronie siatki. W dodatku na kontrach nie mylił się Makar, a dzięki temu w mgnieniu oka szczecinianie odskoczyli od rywali na sześć oczek (12:6). Ale to nie był koniec emocji w tym secie, bowiem ambitnie grający akademicy odrobili straty (18:18), a po zbiciu Piórkowskiego wygrywali nawet 20:19. W decydujących momentach szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Ostatecznie set ten padł łupem podopiecznych trenera Dolińskiego, a kropkę nad „i” postawił Tołoczko (27:25).

W tie-braka lepiej weszli goście, ale as serwisowy Zabłockiego spowodował, że na świetlnej tablicy widniał remis (5:5). W kolejnych minutach obie drużyny walczyły cios za cios, ale po zmianie stron szczecinianie zaczęli odskakiwać od przeciwników. Błąd zawodników z Wielkopolski oraz szczelny blok gospodarzy przybliżały ich do końcowego sukcesu (12:9). W końcówce w ataku nie pomylił się Makar, a gospodarze zwyciężyli 15:11.

Morze Bałtyk Szczecin – AZS UAM Poznań 3:2
(22:25, 25:15, 19:25, 27:25, 15:11)

Składy zespołów
Morze Bałtyk: Kwiecień, Makar, Gnatek, Bachmatiuk, Tołoczko, Zabłocki, Kołodziej (libero) oraz Zapaśnik, Markiewicz i Naliwajko
AZS UAM: Skrok, Sas, Radojewski, Piórkowski, Wojdyński, Karwowski, Pabich (libero) oraz Szwaba, Sęk i Stasiński