Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kolejne trzy punkty dla Gwardii

II liga M: Kolejne trzy punkty dla Gwardii

Siatkarze wrocławskiej Gwardii idą jak burza w nowym sezonie. Po wygranej na wyjeździe z Bielawianką i odprawieniu z kwitkiem Czarnych Rząśnia w II rundzie Pucharu Polski tym razem podopieczni Piotra Lebiody gładko w trzech setach ograli Astrę Nowa Sól.

Sobotnie spotkanie w ramach rozgrywek II ligi pomiędzy Gwardią a Astrą w hali przy ulicy Krupniczej było zacięte tylko w premierowej odsłonie. W niej zespół przyjezdny bardzo mocno zagrywał oraz utrzymywał wysoką skuteczność w pierwszej akcji, co przełożyło się na prowadzenie Astry najpierw 8:4, a potem 16:12. Na słabe przyjęcie swoich podopiecznych szybko zareagował trener Piotr Lebioda, który ściągnął z parkietu mającego tego dnia problemy z odbiorem oraz ze skutecznością ataku Łukasza Lubaczewskiego i wprowadził w jego miejsce Bartłomieja Dzikowicza. Od połowy seta wrocławianie wzmocnili serwis oraz rozpoczęli dominację na siatce, dzięki czemu odrobili straty, a w końcówce wyszli na prowadzenie 24:22. Ostatnią akcję atakiem z lewego skrzydła zakończył przyjmujący gwardzistów Piotr Deszcz (25:23).

Drugi i trzeci set były już partiami bez historii. Gwardia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. Podobnie jak we wszystkich meczach tego sezonu. u wrocławian w oczy rzucała się mocna zagrywka, która rozbijała szeregi rywali i odrzucała ich od siatki. Zawodnicy z Nowej Soli z uwagi na gorsze przyjęcie nie mogli już tak często, jak w premierowej odsłonie, grać środkiem, a na skrzydłach byli wyraźnie gorsi. Znakomite zawody rozgrywali Bartłomiej Dzikowicz oraz atakujący Piotr Hernik. W kluczowych momentach swoje akcje kończyli także Piotr Deszcz i Paweł Michocki. Gwardia wygrała kolejne dwie partie 25:17 i 25:18, zapisując trzy punkty na swoim koncie.

Po dwóch kolejkach nowego sezonu Gwardia Wrocław potwierdza swoje przedsezonowe aspiracje. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska wydaje się być na tyle silna i odpowiednio zbilansowana, że awans do I ligi jest zdecydowanie realnym celem. Po dwóch kolejkach podopieczni Lebiody mają komplet punktów i zaledwie jeden stracony set. Astra Nowy Sól przegrała tymczasem drugie spotkanie z rzędu i po dwóch kolejkach ma w dorobku zaledwie jeden punkt.

Gwardia Wrocław – Astra Nowa Sól 3:0
(25:23, 25:17, 25:18)