Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pierwsze zwycięstwo siatkarek AZS-u AWF

II liga K: Pierwsze zwycięstwo siatkarek AZS-u AWF

Pierwsze zwycięstwo zanotowały na swoim koncie II-ligowe siatkarki AZS-u AWF UKSW. W meczu 2. kolejki grupy trzeciej warszawianki pokonały 3:1 UKS Zielone Wzgórza. Dla zespołu z Murowanej Gośliny było to inauguracyjne spotkanie w nowym sezonie ligowym.

Wyraźnie usztywnione siatkarki z Wielkopolski rozpoczęły pierwszego seta od kilku błędów własnych. To pozwoliło gospodyniom na szybkie objęcie prowadzenia 7:3, a następnie 14:5. Sześć zepsutych zagrywek w pierwszej odsłonie spotkania i walka z własnymi słabościami spowodowała, że podopiecznym trenera Marka Tuszyńskiego udało się ugrać w inauguracyjnej partii zaledwie 13 punktów.

W drugim secie było zdecydowanie lepiej. Nawiązaliśmy walkę, można było zobaczyć kilka bardzo fajnych wymian. Zespół uwierzył w swoje możliwości – opowiada trener UKS-u Zielone Wzgórza Murowana Goślina, dla którego jest to powrót na II-ligowe parkiety. Marek Tuszyński prowadził już w II lidze m.in. zespoły AZS-u AWF II Poznań i Sokoła Mogilno. Przewaga drużyny AZS-u AWF UKSW w drugiej odsłonie meczu nie była już tak wyraźna (10:6, 16:14), ale to siatkarki ze stolicy ponownie wygrały tę część meczu 25:21.

Sytuacja zmieniła się w secie trzecim. Coraz lepiej radzące sobie uczennice z ZSMS-u Poznań, które reprezentują barwy klubu z Murowanej Gośliny, objęły prowadzenie 11:8 i powiększały je z każdą kolejną akcją. – W tej części meczu zdobyliśmy kilka punktów bezpośrednio z zagrywki. Cały czas dobrze funkcjonował blok. Zaczęliśmy grać na luzie, co przynosiło wyraźne efekty. Nasza gra wyglądała naprawdę bardzo dobrze – podkreśla trener Tuszyński, którego podopieczne od stanu 18:12 spokojnie kontrolowały sytuację na parkiecie, zwyciężając w tej partii 25:21.

Akademiczki z Warszawy od mocnego uderzenia rozpoczęły czwartą, jak się później okazało, ostatnią odsłonę sobotniego meczu. Zagrywką nękała swoje przeciwniczki kapitan AZS-u AWF – Anna Tustanowska. Dzięki temu gospodynie szybko objęły prowadzenie 11:3, a następnie 18:11. Wygrały czwartego seta 25:15 i cały mecz 3:1.

Jak na debiut nie było źle, aczkolwiek żeby nawiązać równorzędną walkę ze starszymi zespołami, musimy grać cały czas dobrze. Gdy gra spada poniżej jakiegoś poziomu, zaczynamy mieć kłopoty. Utrzymanie koncentracji przez cały mecz może być kluczem do tego, abyśmy walczyli z innymi zespołami w II lidze jak równy z równym – występ siatkarek z Wielkopolski podsumował trener Marek Tuszyński.

AZS AWF UKSW Warszawa – UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3:1
(25:13, 25:21, 21:25, 25:15)

AZS AWF UKSW: Brzoska, Płuciennik, Fiuk, Tustanowska, Jasek, Mansfeld, Dudek (libero) oraz Woińska
UKS Zielone Wzgórza: Kucharska, Urbańska, Winkler, Grocholewska, Mazurczak, Byczyńska, Ochmann (libero) oraz Maciejewska i Stenzel (libero)