Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pałac utrzymał się na zwycięskiej ścieżce

II liga K: Pałac utrzymał się na zwycięskiej ścieżce

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Kibice młodzieżowego zespołu Pałacu nie mogą narzekać na początek sezonu ich ulubienic w II lidze. Nastroje nieco posmutniały u sympatyków zespołu z Rumi. Podopieczne Patryka Michny w trzech setach przegrały w Bydgoszczy.

W pierwszych dwóch partiach pojedynku było tyle zwrotów akcji, iż można byłoby nimi obdarzyć kilka innych ligowych spotkań. Premierowy set nie stał na wysokim poziomie stricte siatkarskim. Obie drużyny mocno szarpały grę, a błędy – popełniane seriami – były, niestety, normą. W drużynie Pałacu problemy – na początku spotkania – ze skończeniem ataku miała Weronika Fojucik. Częściowo przyjmującą usprawiedliwiają nie najlepsze wystawy Karoliny Szczygieł. Rozgrywająca bydgoskiego zespołu miała kłopoty z dopasowaniem tempa wystawy do swoich koleżanek. Odczuwały to zarówno skrzydłowe, jak i środkowe. Ostatecznie gospodynie potrafiły wyjść w pierwszej partii z nie lada opresji. Mimo iż przegrywały 19:22, odwróciły losy rywalizacji i triumfowały. Przy stanie 23:23 punkt w kontrze zdobyła Fojucik, a w kolejnej akcji bydgoszczanki postawiły udany blok.

Mimo porażki w drużynie z Rumi mogła podobać się gra rozgrywającej ze środkowymi. Anna Brodacka, przy dobrym przyjęciu zagrywki, nie bała się „uruchomić” pierwszego tempa. Z udanych wystaw koleżanki skrupulatnie korzystały środkowe, których ataki były „soczyste” i mieściły się w pomarańczowym polu. Trener Michna postanowił jednak dokonać zmiany na pozycji rozgrywającej. Po pierwszym fragmencie seta za rozegranie wśród gości odpowiedzialna była Karmena Zaleszczyk. Posunięcie szkoleniowca nie zdało egzaminu. Zaleszczyk ograniczyła grę środkiem siatki i przeniosła ciężar ataku na skrzydła. Bardzo szybko takie rozgrywanie, a właściwie wystawianie rozszyfrowały siatkarki Pałacu. Umiejętność czytania gry przez miejscowe zaowocowała udanymi blokami. I to właśnie skuteczniejsza gra w tym elemencie przesądziła o wiktorii zawodniczek Pałacu w drugiej partii 25:21.

Trzeci set zakończył się dość wysokim zwycięstwem bydgoszczanek, ale „suchy” rezultat nieco zaciemnia rzeczywistość. Przez proste błędy – często w podstawach siatkarskich – sympatycy Pałacu niemal do końca nie mogli być pewni trzysetowego triumfu swoich ulubienic. Tak jak w poprzednim secie, nadal pozytywnie wyglądała gra miejscowych w bloku. Zespół gości nie tylko nie mógł przebić się na siatce, ale miał także kłopoty z przyjęciem zagrywki. Nie dziwi zatem fakt, iż trener Michna dokonywał wielu rotacji na pozycji przyjmującej, próbując znaleźć optymalne rozwiązanie. Ta sztuka szkoleniowcowi nie udała się. Po przekroczeniu piętnastu punktów siatkarki kujawskiej drużyny całkowicie zdominowały rywalizację. Gdyby nie krótki przestój przy stanie 22:14, wynik dla podopiecznych Macieja Kromrycha byłby jeszcze bardziej okazały. W ostatecznym rozrachunku zespół Pałacu triumfował 25:18 i w całym meczu 3:0.

Z kolei przeciwniczki po zwycięstwie na inaugurację rozgrywek, w sobotę musiały przełknąć gorycz porażki. Pojedyncze udane akcje Aleksandry Theis nie wystarczyły na dobrze dysponowane gospodynie. Wśród bydgoskiej drużyny warto wyróżnić Weronikę Fojucik. Poza początkiem pierwszego seta przyjmująca była pewnym punktem swojego zespołu zarówno w ataku, jak i przyjęciu zagrywki.

Pałac II Bydgoszcz – ASP TPS Rumia 3:0
(25:23, 25:21, 25:18)

Pałac II Bydgoszcz: Jakielaszek, Szczygieł, Ciesiulewicz, Bączyńska, Fojucik, Marciniak, Spryszyńska (libero) oraz Nowacka, Karpińska, Pyzdrowska, Kempa i Browarczyk
TPS Rumia: Theis, Kiel, Kirszenstein, Deja, Makowska, Brodacka, Chyła (libero) oraz Zaleszczyk, Podolska i Cukras