Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Udane otwarcie sezonu Krispolu Września

I liga M: Udane otwarcie sezonu Krispolu Września

W inauguracyjnym spotkaniu I ligi mężczyzn wrzesińscy siatkarze pokonali u siebie Campera Wyszków 3:1. Krispol tym samym okazał się lepszy od faworyta i skutecznie zadebiutował na zapleczu ekstraklasy.

Pierwszy punkt w rozgrywkach I ligi zdobył dla Krispolu Marcin Iglewski. Gospodarze rozpoczęli mecz po swojej myśli i bez większych problemów wyszli na prowadzenie 8:6. Rywale z Wyszkowa wprawdzie nie pozwolili im na zdobycie większej przewagi, ale dwa oczka zupełnie wystarczyły gospodarzom, aby kontrolować wynik. Ostatecznie w pierwszej partii triumfowali do 22. W drugiej odsłonie ekipa z Wrześni kontynuowała dobrą grę, natomiast wyszkowianie nie mogli znaleźć recepty na przełamanie niewielkiego prowadzenia przeciwników. Podopieczni Marka Jankowiaka wykorzystywali słabe punkty Campera i tym razem wygrali jeszcze pewniej – 25:19.

Historia meczów siatkówki pokazuje, że bardzo często w trzecim secie przebudza się zespół przegrywający 0:2. I tak też było z ekipą z Wyszkowa. W tej partii gospodarze zagrali nieco słabiej, co rywale bardzo skutecznie wykorzystali. Krispol w końcówce jeszcze gonił rywala, zmniejszając straty do wyniku 19:22, jednak nie był w stanie doprowadzić do remisu. W końcówce przyjezdni pilnowali swojej przewagi i zwyciężyli do 22.

Wrzesińscy zawodnicy, podrażnieni porażką w trzecim secie, w kolejnej partii od początku ruszyli do walki. Szybko zdobyli kilkupunktowe prowadzenie (13:10), a następnie pracowali nad powiększaniem swojego dorobku punktowego. W końcówce mieli już pięć punktów przewagi i nie zamierzali jej roztrwonić. Wygrywając seta do 20, zapewnili sobie zwycięstwo w meczu 3:1 i pierwsze punkty do ligowej tabeli.

Widać było w moim zespole wielką determinację i wolę walki. Mieliśmy dobrze rozpracowanego przeciwnika i wykorzystaliśmy jego słabe punkty. Zagraliśmy na bardzo dobrym poziomie – mówił tuż po meczu trener Jankowiak.

Krispol Września – Camper Wyszków 3:1
(25:22, 25:19, 22:25, 25:20)