Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ K.: Zacięte mecze w trzecim dniu

Kwal. MŚ K.: Zacięte mecze w trzecim dniu

Trzeci dzień turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata kobiet upłynął pod znakiem zaciętych meczów. W dwóch spotkaniach do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Pierwszy punkt w turnieju straciły gospodynie, Izraelki.

Początek pierwszego meczu trzeciego dnia turnieju kwalifikacyjnego należał do Łotyszek, które w meczu z Węgierkami na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Co prawda rywalki w dalszej części partii zdołały odrobić część strat, jednak nie wystarczyło im sił, by zwyciężyć w tej partii. W kolejnych to jednak one dyktowały warunki, pewnie wygrywając do 17, 14 i 10. O ile w pierwszej odsłonie Łotyszki znakomicie spisywały się w bloku, zdobywając w ten sposób aż 5 punktów, o tyle w kolejnych partiach ten element był domeną Węgierek, które w całym spotkaniu aż 12 raz powstrzymały ataki rywalek. Do zwycięstwa Węgierki poprowadziła Agnes Pallag, która w spotkaniu zdobyła 20 punktów. Z kolei w ekipie z Łotwy największy dorobek punktowy zgromadziła Ance Auzina (13).

Węgry – Łotwa 3:1
(21:25, 25:17, 25:14, 25:10)

W drugim spotkaniu tego dnia zmierzyły się niepokonane do tej pory ekipy Szwajcarii i Izraela. Pierwsze dwie partie padły łupem gospodyń, które wygrały odpowiednio do 22 i 21. W kolejnych dwóch nie dość, że nie potrafiły postawić kropki nad i, to dodatkowo pozwoliły rywalkom na narzucenie ich warunków gry. Dzięki temu Szwajcarki wręcz zmiotły gospodynie turnieju, wygrywając do 14 i 11. Po takich dwóch łatwo przegranych setach wydawać się mogło, że Izraelki myślami są już w szatni. Nic bardziej mylnego – po niezwykle zaciętym tie-breaku zwyciężyły po grze na przewagi (17:15) i pozostały jedyną ekipą bez porażki na koncie. W zwycięskiej ekipie najwięcej punktów zgromadziły Tatiana Artmenko (18) i Elvira Kolnogorow (17), natomiast w drużynie przeciwnej Laura Unternährer (23).

Izrael – Szwajcaria 3:2
(25:22, 25:21, 14:25, 11:25, 17:15)

Reprezentacja Czarnogóry, prowadzona przez Tatjanę Bokan (27 punktów), w ostatnim meczu tego dnia nie zdołała pokonać drużyny Grecji. W odróżnieniu od konfrontacji Izraelek i Szwajcarek, w tym meczu prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a ekipy triumfowały w poszczególnych setach na przemian. Obydwie drużyny zagrały na bardzo podobnym poziomie w niemal wszystkich elementach. Kluczowy okazał się być blok. Greczynki zdobyły w ten sposób aż 22 punkty, podczas gry rywalki zaledwie 5. W zwycięskiej drużynie najwięcej punktów na swoim koncie zapisała Eleni Kiosi – 24.

Grecja – Czarnogóra 3:2
(23:25, 25:17, 20:25, 25:19, 15:8)