Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Jastrzębski Węgiel górą w starciu z Asseco Resovią

Jastrzębski Węgiel górą w starciu z Asseco Resovią

Pięć setów trwał mecz sparingowy pomiędzy Resovią a Jastrzębskim Węglem. Ostatecznie lepsi okazali się ci drudzy. W spotkaniu urazu nabawił się Krzysztof Ignaczak, który opuścił halę na noszach. Ostatecznie okazało się, że uraz "Igły" nie jest poważny.

Spotkanie poprzedziła prezentacja zawodników Resovii. Z powodu pobytu na kadrze nieobecny był kapitan rzeszowian – Olieg Achrem, a także Bułgar – Nikołaj Penczew. Sam mecz rozpoczął się od udanego ataku z lewego skrzydła Michała Kubiaka. Później toczyła się zacięta walka punkt za punkt do pierwszej przerwy technicznej. Zaraz po niej ekipa Jastrzębskiego Węgla zaczęła budować przewagę. Udanie kiwnął Jarmoc, a w kolejnej akcji Michał Łasko. W dodatku rzeszowianie popełniali coraz więcej błędów i Andrzej Kowal poprosił o czas (8:13). Nadwyżka przyjezdnych utrzymywała się do drugiej przerwy technicznej. Gdy w aut zaatakował Alen Pajenk, a skutecznym zagraniem popisał się Petr Veres, tablica wskazywała wynik 17:19. Kibice licznie zgromadzeni w hali „Podpromie” ożywili się w kolejnej emocjonującej akcji, zakończonej przez Paula Lotmana. Przebudzenie nastąpiło jednak zbyt późno i ze zwycięstwa w premierowej odsłonie mogli cieszyć się zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju.

Początek drugiej partii również należał do gości, ale skuteczne kontry gospodarzy sprawiły, że na pierwszej przerwie technicznej na tablicy widniał wynik 8:6 dla miejscowych. Tuż po niej dwoma blokami na Pajenku popisał się Wojciech Grzyb, a w kolejnej akcji ten sam zawodnik wraz z Petrem Veresem zatrzymał Michała Łasko (11:6). Chwilę potem, po zderzeniu z Paulem Lotmanem, kontuzji doznał Krzysztof Ignaczak i w jego miejsce pojawił się 19-letni Michał Filip. Uraz „Igły” wyglądał dość poważnie i libero Resovii opuścił halę na noszach, udając się wraz z służbami medycznymi do szpitala. Tymczasem Resovia kontynuowała dobrą grę. Po ataku Jochena Schöpsa przewaga wynosiła 6 oczek (20:14). Ostatecznie rzeszowianie wygrali 25:18, wyrównując stan meczu.

Trzecia odsłona tym razem zaczęła się po myśli miejscowych. Jastrzębianie szybko jednak odrobili straty. Potem toczyła się wyrównana walka do stanu 12:12. Resovia doszła do głosu jeszcze przed przerwą techniczną. Kiedy na czystej siatce zaatakował Łukasz Perłowski, tablica wskazywała wynik 18:14. Jak w każdym z setów piątkowego sparingu, tak i w partii numer trzy na placu gry zameldował się Fabian Drzyzga wraz z Jochenem Schöpsem. W końcówce całkiem posypała się gra gości, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, wygrywając 25:18 po autowym przebiciu piłki przez Kubiaka.

As serwisowy Alena Pajenka otworzył partię numer cztery piątkowego spotkania. Na przerwę techniczną zespoły schodziły przy dwupunktowej przewadze mistrzów Polski. Chwilę potem przyjezdni zdołali wyrównać i wyjść nawet na prowadzenie, ale świetna gra Petra Veresa oraz Wojciecha Grzyba sprawiła, że miejscowi znowu przejęli inicjatywę. Goście nie zamierzali jednak składać broni. Skuteczna gra na siatce przyjezdnych zmusiła szkoleniowca Resovii do wzięcia czasu (17:19). Tuż po nim jastrzębianie zatrzymali Veresa. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Tym razem efektownym blokiem popisał się Piotr Nowakowski, doprowadzając do wyrównania (21:21). Ostatnie słowo należało jednak do zawodników Jastrzębskiego Węgla, którzy rozstrzygnęli tego seta na swoją korzyść, doprowadzając do tie-breaka.

Ostatnią partię z wysokiego „C” rozpoczęli goście, w mgnieniu oka obejmując prowadzenie 5:1. Przy zmianie stron tablica wskazywała wynik 8:5 dla przyjezdnych. Po asie serwisowym Malinowskiego było już 11:5. W rezultacie jastrzębianie pokonali Resovię 15:7 i w całym meczu 3:2.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 2:3
(22:25, 25:18, 25:18, 22:25, 7:15)

Resovia: Tichacek, Veres, Nowakowski, Konarski, Lotman, Grzyb, Ignaczak (libero) oraz Filip (libero), Shöps, Drzyzga i Perłowski
JW: Masny, Kubiak, Pajenk, Łasko, Jarmoc, Van De Voorde, Wojtaszek (libero) oraz Gierczyński, Popiwczak, Filippov i Malinowski