Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Dobry początek sezonu dla KPS-u Siedlce

I liga M: Dobry początek sezonu dla KPS-u Siedlce

Bardzo dobrze pierwszoligowy sezon rozpoczęli podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego. KPS Siedlce wygrał w piątek 3:1 z Kęczaninem Kęty, w dwóch ostatnich setach wygrywając końcówki, i zapisał na swoim koncie pierwsze trzy punkty.

Siedlczanie rozpoczęli inauguracyjne spotkanie tego sezonu mocno skoncentrowani i po chwili prowadzili już 4:1. Zawodnicy Kęczanina próbowali odrabiać straty, jednak po serwisie Radosława Zbierskiego i złym odbiorze cały czas tracili do gospodarzy trzy punkty. Goście dotrzymywali kroku rywalom jeszcze do stanu 10:6, potem przewaga KPS-u zaczęła rosnąć. Kęczanie mieli coraz większe problemy z poprawnym przyjęciem zagrywki, a gospodarze świetnie wykorzystywali kontry lub stawiali szczelny blok. Wynik 25:14 dla KPS-u to najmniejszy wymiar kary, jaki mógł w tym secie otrzymać kiepsko grający Kęczanin. Po krótkiej przerwie goście jednak wzięli się do pracy. W drugiej partii wynik do stanu 8:8 oscylował wokół remisu, potem siedlczanie zaczęli tracić inicjatywę. Świetnie w bloku spisywali się Michał Mysera i Marcin Kantor i po pojedynczej akcji tego ostatniego było już 17:10 dla Kęczanina. Od stanu 21:14 dla gości do odrabiania strat zabrali się podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego i udało im się zniwelować straty do zaledwie dwóch punktów. W końcówce goście jednak nie oddali prowadzenia i wygrali 25:21, wyrównując stan spotkania.

Siedlczanie rozpoczęli trzecią partię podobnie jak pierwszą, od prowadzenia 4:1, jednak dość szybko dali się dogonić rywalom. Goście jednak popełniali sporo błędów własnych i przewaga gospodarzy znów zaczęła rosnąć. Po fatalnym błędzie w ataku Jonasza Bieguna było 13:7 dla KPS-u i wydawało się, że podopieczni trenera Marka Błasiaka takiej przewagi już nie oddadzą. Nic bardziej mylnego – kęczanie zerwali się do ataku i po chwili przewaga gospodarzy zmalała do zaledwie jednego punktu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak siatkarze z Siedlec i po ataku Damiana Schulza cieszyli się z kolejnego wygranego seta. Po wyrównanym początku czwartej partii lekką przewagę zaczęli zdobywać goście. Po skutecznym ataku i następnie asie serwisowym Jonasza Bieguna było już 15:11 dla Kęczanina, a na trybunach powoli zaczęto już dyskutować o szansach obu zespołów w tie-breaku. KPS jednak nie zamierzał odpuszczać i ostro wziął się do odrabiania strat. Po bloku na Macionczyku był już remis 16:16 i zapowiadała się zacięta końcówka. W niej znów lepsi byli siedlczanie, którzy wygrywając 25:22, wygrali całe spotkanie w stosunku 3:1.

KPS Siedlce – UMKS Kęczanin Kęty 3:1
(25:14, 21:25, 25:21, 25:22)

KPS: Kowalski, Schulz, Przybyła, Zbierski, Stańczuk, Jasiński, Sobczak (libero) oraz Rejowski, Milewski, Żakieta, Pruski i Rawiak
Kęczanin: Macionczyk, Kantor, Mysera, Janiak, Pietraszko, Biegun, Błasiak (libero) oraz Popik, Gaweł, Faron i Toczko (libero)