Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Beniaminek z Rzeszowa wygrał w debiucie

I liga K: Beniaminek z Rzeszowa wygrał w debiucie

Siatkarki Developresu Rzeszów awansowały do I ligi, a już pierwszy ich mecz pokazał, że nie zamierzają być „dziewczynkami do bicia" także na zapleczu ORLEN Ligi. Ich pierwszymi rywalkami był zespół Budowlanych Toruń, siódma drużyna ubiegłego sezonu.

Dyspozycja Developresu Rzeszów w meczu z silnym rywalem była pewną zagadką, ale na własnym parkiecie to gospodynie zawsze czują się pewniej. Po wyrównanym początku w ekipie z Torunia coś pękło i rzeszowianki wygrywały akcję za akcją. Duży wpływ na dominację beniaminka I ligi miała zagrywka Ewy Śliwińskiej. Gdy siatkarki z Rzeszowa wypracowały sobie dziewięć punktów przewagi, nieco się rozluźniły, tracąc na chwilę inicjatywę, ale w ostatnich akcjach seta toruńskie zawodniczki mogły tylko bezradnie patrzeć jak rywalki cieszą się z prowadzenia 1:0 (25:18).

W drugiej partii przyjezdne chciały zatrzeć złe wrażenie z pierwszego seta, ale ekipa Developresu Rzeszów ponownie wzmocniła zagrywkę i toruniankom nie udało się powtórzyć scenariusza z poprzedniej odsłony. Spadek koncentracji natychmiast wykorzystały rywalki i to one przez długą część seta narzucały warunki gry. Piłki wprowadzane do gry przez Katarzynę Warzochę sprawiły więcej trudności toruńskim przyjmującym i było po 14. Co ciekawe, nerwową końcówkę lepiej psychicznie zniosły gospodynie i za sprawą skutecznej gry w bloku przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:21).

W trzecim i ostatnim secie tego spotkania rzeszowianki, podbudowane swoją dotychczasową postawą, sukcesywnie budowały swoją przewagę. Gospodynie atakowały skuteczniej niż ich rywalki, z dużą determinacją, co przyniosło natychmiastowe efekty. Z kolei siatkarki z Torunia miały kłopot ze sforsowaniem bloku i defensywy rzeszowianek, a mecz powoli wymykał się im spod kontroli. Set układał się podobnie jak pierwsza partia, a lepsza postawa gospodyń znalazła odzwierciedlenie w wyniku (25:18). Zatem Developres Rzeszów, beniaminek I ligi, zapisał na swoim koncie pierwsze, bardzo cenne „oczka” do ligowej tabeli.

Developres Rzeszów – Budowlani Toruń 3:0
(25:18, 25:21, 25:18)

Developres: Olszówka, Nowakowska, Warzocha, Śliwińska, Filipowicz K., Jagodzińska, Filipowicz P. (libero) oraz Szeremeta i Szady
Budowlani: Pleśnierowicz, Lewandowska, Tomczyk, Sobczak, Krzywicka, Ryznar, Kolanowska (libero) oraz Nowakowska, Brzóska, Szulc i Szczygioł