Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ K: Szwajcaria i Izrael nadal zwycięskie

Kwal. MŚ K: Szwajcaria i Izrael nadal zwycięskie

Dobrą passę podczas turnieju kwalifikacyjnego drugiej rundy do mistrzostw świata kontynuują zespoły narodowe Szwajcarii i Izraela. Mają na koncie już po dwa zwycięstwa. Z kolei pierwszą wygraną zanotowała na swoim koncie reprezentacja Grecji.

Żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał zespół gospodyń imprezy. Izraelki podejmowały Czarnogórę i od początku meczu pokazały, że są zdecydowanie mocniejsze. Już w pierwszym secie szybko zdobyły przewagę (8:2, 16:7). Nic zatem dziwnego, że łatwo im było utrzymać ją do końca i triumfować do 15. W drugiej partii Czarnogóra ustabilizowała nieco grę w obronie, jednak i tym razem gospodynie były w stanie kontrolować wynik. Ekipa Czarnogóry zaskoczyła rywalki tylko na początku trzeciej odsłony, wychodząc na prowadzenie 3:2, jednak Izraelki opanowały nerwy i szybko zaczęły pracować nad wynikiem. Po ataku Anny Velikiy prowadziły 20:18 i ostatecznie wygrały do 20. W zespole gospodyń najwięcej punktów zdobyła Anna Velikiy (15), zaś dla Czarnogóry –Tatjana Bokan (17).

Czarnogóra – Izrael 0:3
(15:25, 19:25, 20:25)

Pierwszą wygraną w turnieju kwalifikacyjnym zanotowały Greczynki, które drugiego dnia pokonały 3:0 zespół łotewski. Pierwsze dwa sety były jednak wyrównane i nerwowe. Ekipa grecka w połowie pierwszej partii objęła trzypunktowe prowadzenie, jednak nie umiała go utrzymać. Rywalki próbowały zatem wykorzystać szansę, jednak po zaciętej końcówce górą były podopieczne Ioannisa Kalmazidisa. W drugiej odsłonie remis utrzymywał się do stanu 17:17. Dopiero wtedy minimalnie zaczęły prowadzić Greczynki i dzięki temu wygrały do 20. W trzeciej partii wystarczyło dokończyć dzieła i tak też się stało. Dzięki temu zwycięstwu grecki team pozostaje w grze o awans do kolejnej rundy. Najlepszą zawodniczką zwyciężczyń była Evangelia Chantava, która zdobyła 13 punktów. W zespole Łotwy 11 oczek zanotowała Lana Sorokina.

Łotwa – Grecja 0:3
(23:25, 20:25, 21:25)

Najtrudniejszy mecz drugiego dnia stoczyły ekipy narodowe Szwajcarii i Węgier. Obie miały już po jednym zwycięstwie na koncie, nic zatem dziwnego, że zacięcie walczyły o objęcie pozycji lidera po tym pojedynku. Pierwszego seta świetnie rozpoczęły Szwajcarki, które w połowie prowadziły 14:9. Okazało się jednak, że nie były w stanie zachować koncentracji, co szybko wykorzystały rywalki. Nie tylko doprowadziły do remisu, ale i zdołały obrócić wynik na swoją korzyść. W drugiej partii ekipę szwajcarską do walki pociągnęła Mandy Wigger i tym razem zespół Swietłany Ilić nie zmarnował przewagi, dzięki czemu doprowadził do remisu w meczu. Dwa kolejne sety to znów falowanie formy obu teamów, w związku z czym o wyniku spotkania musiał zadecydować tie-break. W nim od pierwszych piłek zaatakowały Szwajcarki. Podczas zmian stron boiska prowadziły 8:4 i taka przewaga pozwoliła im na doprowadzenie do wygranej 15:9. Bohaterką tego pojedynku była zdecydowanie Wigger, która zdobyła 26 punktów.

Szwajcaria – Węgry 3:2
(23:25, 25:19, 19:25, 25:19, 15:9)