Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski M: Znamy zespoły III rundy

Puchar Polski M: Znamy zespoły III rundy

W drugiej rundzie Pucharu Polski mężczyzn odbyły się tylko cztery spotkania. Szczególnie łatwo awans do dalszych gier wywalczył zespół SMS-u PZPS II Spała, zaś dopiero po pięciu setach do III rundy przeszły ekipy Victorii Wałbrzych i Krispolu Września.

Siatkarze z Wrześni, którzy zagrają w sezonie 2013/2014 w I lidze, chyba nie spodziewali się, że Stoczniowiec Gdańsk zawiesi im poprzeczkę aż tak wysoko. Mnóstwo emocji przyniosły dwa pierwsze sety i tie-break. W nich zacięta walka toczyła się na przewagi. Dwie pierwsze partie niespodziewanie padły łupem gdańszczan i ekipa Krispolu musiała się mocno zmobilizować, aby pozostać w meczu. Trzeba przyznać, że wrześnianie udowodnili ogromną wolę walki, wygrywając dwie kolejne partie. W tie-breaku również opanowali nerwy i wygraną 18:16 przypieczętowali zwycięstwo w całym meczu.

Rywal nas niczym nie zaskoczył. To my zagraliśmy bardzo słabe spotkanie. Zawiodły trzy elementy, szczególnie w dwóch pierwszych setach: dziurawy blok, zagrywka i komunikacja na boisku. Trzeba jednak oddać gospodarzom, że pokazali bardzo ładną, poukładaną siatkówkę. Byli skuteczni w ataku. Do optymalnej formy potrzebujemy jeszcze trochę czasu – skomentował na gorąco Marek Jankowiak, trener Krispolu.

Stoczniowiec Gdańsk – Krispol Września 2:3
(28:26, 29:27, 17:25, 15:25, 16:18)

Trudne i długie spotkanie mają za sobą również siatkarze Victorii Wałbrzych. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy – Aluronu Warta Zawiercie. Choć dość długo zespoły toczyły wyrównaną walkę, to jednak w końcowej fazie lepsi okazali się zawiercianie. W drugiej odsłonie przyjezdni poprawili obronę, dzięki czemu również wyprowadzane ataki były skuteczniejsze. Victoria prowadziła kilkoma punktami praktycznie cały czas i w konsekwencji wygrała do 20. Tego dnia oba zespoły falowały formą. W trzecim secie na fali wnoszącej znów byli gospodarze, którzy pod koniec prowadzili nawet 19:12, aby ostatecznie triumfować 25:20. Najwięcej emocji przyniosła czwarta odsłona, w której doszło do walki na przewagi. Warta miała okazję zakończyć mecz, jednak błąd w ważnym momencie dał wygraną rywalom i doszło do tie-breaka. W nim, dzięki dobrym zagrywkom Paszka, Victoria szybko zdobyła kilka punktów przewagi, której nie oddała do końca, wygrywając 15:7 i cały mecz 3:2.

Aluron Warta Zawiercie – Victoria Wałbrzych 2:3
(25:22, 20:25, 25:20, 24:26, 7:15)

Niespodziewanie krótki mecz mają za sobą uczniowie spalskiego SMS-u PZPS II, którzy w II rundzie Pucharu Polski pokonali 3:0 LSK Caro Rzeczyca. Można powiedzieć, że to spotkanie bez historii, bowiem w każdym z setów młodzi adepci siatkarskiego rzemiosła okazali się dużo lepsi od rywali. Ich przewaga była szczególnie wyraźna w ostatniej partii, w której triumfowali do 9. W kolejnej rundzie SMS czeka trudniejszy przeciwnik – Kęczanin Kęty.

SMS PZPS II Spała – LSK Caro Rzeczyca 3:0
(25:15, 25:17, 25:9)

Zwycięstwo bez straty seta odnotowali także gracze Gwardii Wrocław, jednak wyniki setów pokazują, że spotkanie było nerwowe i emocjonujące. Już w pierwszej partii doszło do walki na przewagi, chociaż w trakcie seta gospodarze prowadzili nawet 18:12. Można powiedzieć, że Gwardia wyszła w tej odsłonie z nie lada opresji i pokazała, że umie zachować zimną krew. W drugim secie wrocławianie nie pozwolili sobie już na rozluźnienie. Szybko zdobyli kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymali do samego końca i tym razem triumfowali do 20. W trzeciej partii Czarni mieli okazję przedłużyć mecz, bowiem wyszli w tym secie na kilkupunktowe prowadzenie. Jednak im bliżej końca, tym lepiej grali rywale. Doprowadzili do remisu, a następnie wywalczyli minimalną przewagę, ostatecznie wygrywając 25:23.

Wynik meczu z Rząśnią mówi sam za siebie. Myślę jednak, że przed nami jeszcze dużo pracy. Kończymy dużo piłek, ale wiele wpada nam w asekuracji, także to trzeba doszkolić. Wygląda to jednak tym lepiej, im więcej meczów rozgrywamy. O kolejnym rywalu, z Nowej Soli, nie wiem zbyt wiele. Co prawda pochodzę z tamtych stron, ale ja grałem z nimi jeszcze, jak występowali w III lidze. I to za młodzika. Pewnie dużo się zmieniło od tego czasu (śmiech). Będzie to niespodzianka, ale mam nadzieję, że wynik będzie dla nas tak samo korzystny, jak w meczu z Rząśnią – powiedział po meczu libero GwardiiArkadiusz Jutrzenka.

Gwardia Wrocław – Czarni Wirex Rząśnia 3:0
(27:25, 25:20, 25:23)

W III rundzie Pucharu Polski mężczyzn wolny los otrzymał zespół Campera Wyszków. W pozostałych meczach zmierzą się ze sobą: