Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ K: Wystartował turniej w Izraelu

Kwal. MŚ K: Wystartował turniej w Izraelu

W izraelskiej Ra'ananie rozpoczął się w środę turniej kwalifikacyjny (II runda) do mistrzostw świata 2014. Biorą w nim udział żeńskie reprezentacje Szwajcarii, Węgier, Łotwy, Grecji, Czarnogóry i Izraela. Za nami pierwszy dzień rywalizacji.

Najbardziej wyrównany pojedynek stoczyły ekipy Grecji i Węgier. Set otwarcia lepiej rozpoczęły Węgierki, które od początku zbudowały sobie minimalną przewagę. W drugiej partii role się odwróciły. Do ataku przystąpiły Greczynki. Swoimi zagraniami zaskoczyły rywalki, a dzięki temu doprowadziły do wyrównania w meczu. Najbardziej emocjonująca okazała się trzecia odsłona. Ekipa grecka miała już nawet pięć punktów przewagi (12:7), jednak Węgierki rozkręcały się z akcji na akcję, a dzięki temu doprowadziły do gry na przewagi. Decydujące piłki seta też należały do nich. Greczynki zaskoczone takim obrotem sytuacji w czwartej partii nie zagrały już tak dobrze jak wcześniej, dzięki czemu przeciwniczki spokojnie zwyciężyły do 17. W ekipie węgierskiej 19 punktów zdobyła Renata Sandor, zaś wśród Greczynek najwięcej oczek zanotowała Eleni Kiosi – 21.

Grecja – Węgry 1:3
(22:25, 25:16, 26:28, 17:25)

Sporo emocji przyniósł także pierwszy set meczu drugiego spotkania. Ekipa Czarnogóry w pierwszej jego fazie zagrała świetnie, dzięki czemu zbudowała sobie przewagę 17:13. Wtedy jednak do walki ruszyły Szwajcarki, doprowadzając do remisu po 18. W końcowej fazie to one pokazały bardzo dobrą grę, w konsekwencji wygrywając do 22. W drugiej i trzeciej partii ekipa szwajcarska zdecydowanie górowała nad swoimi rywalkami, notując zwycięstwa do 20 i 15. W tej ekipie najlepszą punktującą była Ines Granvorka – 14 oczek, zaś po stronie Czarnogóry 10 punktów zanotowała Tatjana Bokan.

Czarnogóra – Szwajcaria 0:3
(22:25, 20:25, 15:25)

Pierwszy dzień turnieju kwalifikacyjnego zakończył mecz gospodyń i ekipy Łotwy. Izraelki mogą być zadowolone ze swojej gry, jeśli wymażą z pamięci trzeciego seta. W dwóch pierwszych zaprezentowały się bowiem bardzo dobrze, a w ich ekipie wyróżniały się kapitan Moran Zur i powracająca po kontuzji Tatiana Artmenko. W trzeciej partii gospodynie jednak zupełnie stanęły, co od razu wykorzystały rywalki. Łotyszki błyskawicznie wyszły na prowadzenie 10:3. Trener Izraelek, Arie Selinger, nie był w stanie nic zrobić ze swoim zespołem. W konsekwencji Łotwa wygrała tego seta do 8. W czwartej odsłonie gospodynie zagrały już tak, jak w pierwszych dwóch. Bez większych problemów zbudowały sobie kilka punktów prowadzenia, aby ostatecznie zwyciężyć do 20. Dla Izraela 18 punktów zdobyła Anna Velikiy, zaś po stronie łotewskiej 13 oczek zanotowała na swoim koncie Zane Malasevska.

Izrael – Łotwa 3:1
(25:21, 25:15, 8:25, 25:20)