Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radomianie zrewanżowali się stołecznym inżynierom

Radomianie zrewanżowali się stołecznym inżynierom

W sparingowym meczu, który odbył się w Białobrzegach, siatkarze Cerradu Czarnych Radom pokonali 3:1 AZS Politechnikę Warszawską. Tym samym podopieczni Roberta Prygla zrewanżowali się za niedawną porażkę ze stołecznym zespołem.

Pierwszy set tylko na początku miał wyrównany przebieg. Po zagrywce Bartłomieja Grzechnika zespół z Radomia objął prowadzenie 6:4. Chwilę później to stołeczna drużyna wygrywała 11:8. Przy stanie 15:11 Wojciech Stępień, drugi trener Czarnych, apelował: – Mamy dobre ustawienie, panowie, trzeba to wykorzystać – podpowiadał asystent trenera Prygla. Czarni nie zdołali jednak odrobić strat. W drugiej odsłonie siatkarze radomskiego beniaminka ekstraklasy świetnie rozegrali końcówkę. Kiedy punkt zdobył Jakub Wachnik, prowadzili 17:14. Niedługo potem, przy stanie 20:17, pojedynczym blokiem popisał się Bartłomiej Grzechnik, a do remisu w meczu doprowadził Dirk Westphal.

W trzecim secie pachniało ponownym prowadzeniem inżynierów, bo gracze Jakuba Bednaruka uciekli na 20:17. Ale punktowa seria blokiem duetu Westphal/Adam Kamiński oraz asy serwisowe Bartłomieja Bołądzia zaowocowały odrobieniem dystansu. Resztę dopełniły błędy zespołu z Warszawy. Od początku następnej partii sztab szkoleniowy Czarnych zdecydował się na zmiany. Od pierwszej piłki na boisku pojawili się Michał Ostrowski, Rafał Faryna i Kamil Gutkowski. Początkowo set przebiegał pod dyktando akademików (11:5), ale po raz kolejny w tym spotkaniu Czarni pokazali lwi pazur. Odrobili straty, a następnie przekonująco wypunktowali rywala. Nie ulega wątpliwości, że w kluczowym momencie meczu sprzymierzeńcem Czarnych była skuteczność zagrywki, bezbłędny atak i efektywna gra blokiem. – Zespół zagrał fajne spotkanie. Zawodnicy popełnili małą ilość błędów. W pewnych momentach wykazali naprawdę dojrzałą postawę. Nie było zawodnika, który zawiódł. Wszyscy sumiennie wykonali swoje zadanie – podsumował trener Prygiel.

AZS Politechnika Warszawska – Cerrad Czarni Radom 1:3
(25:19, 19:25, 21:25, 19:25)