Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Piotr Makowski: Rozmowy na pewno są bardzo potrzebne

Piotr Makowski: Rozmowy na pewno są bardzo potrzebne

fot. Maciej Dąbrowski

Zmagania czołowych zespołów ORLEN Ligi w Szamotułach obserwował selekcjoner reprezentacji Polski, Piotr Makowski. Teraz przed nim rozmowy w PZPS-ie i z samymi zawodniczkami, które jak przyznał, są bardzo potrzebne.

 

W weekend miał pan okazję uczestniczyć w turnieju Szamotuły Cup i obserwować czołowe drużyny ORLEN Ligi. Jak ogólnie można ocenić poziom tych zawodów?

Piotr Makowski:W piątek nie widziałem spotkań, natomiast mecze sobotnie i pierwszy niedzielny stały na niezłym poziomie. Miejmy nadzieję, że taki też będzie mecz o Superpuchar (wywiad został przeprowadzony przed meczem o Superpuchar – przyp. red). Trenerzy sprawdzali tutaj różne warianty, chcieli wprowadzić nowe zawodniczki, które dopiero dołączyły po różnorodnych rozgrywkach. Na pewno jednak nie jest to jeszcze ta forma, którą zespoły chciałyby prezentować.Widać także, że trenerzy dali dużo szans młodym zawodniczkom, takim jak Anna Grejman, Natalia Strózik czy Natalia Gajewska. To jest na pewno bardzo pozytywne.

– Tak. Chodzi o to, żeby nasze młode zawodniczki zaczęły bywać na parkietach, spędzały na nich dużo czasu i pokazywały, że warto na nie stawiać, aby nie było potrzeby sprowadzania siatkarek z zagranicy. Tylko wtedy te młode siatkarki będą podnosiły swój poziom.

Czy postawa któregoś zespołu w Szamotułach była dla pana zaskoczeniem?

– Bardzo dobrze prezentowała się drużyna z Bielska-Białej, pokazała ona bardzo dużą waleczność i można powiedzieć, że wręcz wyszarpywała zwycięstwa. W każdym zespole dobra gra była przeplatana słabszymi momentami, ale myślę, że to wszystko dotrze się w lidze i będziemy mogli patrzeć na bardzo ciekawe rozgrywki. Miejmy też nadzieję, że i w europejskich pucharach zespoły bardzo dobrze zagrają.

Sezon reprezentacyjny się skończył, ale i tak przed panem intensywny czas, bowiem będą rozmowy z PZPS-em i zawodniczkami, a już w styczniu kwalifikacje do mistrzostw świata.

– Jesteśmy dopiero po wstępnych rozmowach. Myślę, że po zakończeniu męskich mistrzostw Europy będziemy mogli dłużej porozmawiać, bo to na pewno jest bardzo potrzebne. Trzeba na to jednak jeszcze chwilę poczekać.

Na ile pańskim zdaniem realne jest to, że w kwalifikacjach zobaczymy wszystkie najlepsze polskie zawodniczki?

– Sądząc po tym, co widziałem, to jest szansa, że mogą dołączyć zawodniczki szczególnie te, które były kontuzjowane. Nie wszystkie jeszcze jednak doszły do pewnej sprawności. Więcej będziemy wiedzieli dopiero, jak się zacznie sezon ligowy.

Na przygotowania do kwalifikacji czasu jednak będzie mało, bowiem to będzie w środku sezonu ligowego. Jest to na pewno problem.

– Myślę, że jest to problem, ale inne zespoły także będą miały podobne kłopoty. Drużyny, które grają dłużej w jednym zestawieniu, będą miały jednak trochę łatwiejsze zadanie. Zobaczymy, jak to będzie. Poczekamy na pierwsze kolejki ligowe i dopiero wtedy będziemy się zastanawiać.

Na koniec poruszę jeszcze temat męskiej reprezentacji, która swój udział w mistrzostwach Europy zakończyła na barażu. Bardziej pana zdaniem zawiodło przygotowanie czysto sportowe czy jednak sfera mentalna zawodników?

Mnie nic nie zawiodło. Ja oceniam to trochę z innej perspektywy – trenera. W ostatnim meczu z Bułgarią chłopcy pokazali się z dobrej strony. Dwie piłki w drugą stronę i bylibyśmy w raju, ale niestety stało się inaczej. W tej chwili na pewno trenera Anastasiego czekają trudne rozmowy z działaczami w PZPS-ie, ale taki jest już nasz zawód. Myślę, że trzeba cały czas wierzyć w to, że ten zespół, który jest już dobrze ukształtowany, a ma jeszcze duże rezerwy w postaci zawodników, którzy mogą jeszcze dojść do tego zespołu, może grać bardzo dobrą siatkówkę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved