Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rozpoczęła się rywalizacja w II lidze kobiet

Rozpoczęła się rywalizacja w II lidze kobiet

W miniony weekend rozgrywki sezonu 2013/2014 w II lidze rozpoczęły siatkarki. Rywalizacja w tym sezonie toczy się w czterech grupach. Spotkania pierwszej kolejki były przede wszystkim okazją do poznania rywalek, a także dyspozycji poszczególnych zespołów.

Grupa 1

Zestawienie pierwsze drugiej ligi kobiet jest najmniejszą ilościową grupą. W tym sezonie będzie w nim walczyć osiem drużyn i już na samym początku zespoły, których gra opiera się na młodych zawodniczkach, pokazały, że każdy musi liczyć się z nimi w stawce. Stawiany w roli jednego z faworytów do wygrania tej grupy Joker Mekro Świecie musiał zostawić na boisku wiele sił i dopiero w tie-breaku pokonał młode sopocianki z drugiej drużyny Trefla. W kolejnych dwóch spotkaniach walczące również o najwyższe cele siatkarki Orła Elbląg musiały uznać wyższość mierzących wysoko zawodniczek z Rumi, które pozwoliły im na triumf w odsłonie premierowej spotkania. Choć pojedynek stał na wysokim poziomie, a obie drużyny momentami walczyły niezwykle zacięcie, to jednak miejscowe nie pozostawiły złudzeń w najbardziej nerwowych sytuacjach i wygrały 3:1. W starciu dwóch porównywalnych wiekowo zespołów z Malborka i Bydgoszczy lepsze okazały się siatkarki rezerw Pałacu. Bydgoska ekipa w hali przeciwniczek czuła się bardzo dobrze i wykorzystywała wszystkie swoje atuty, odnosząc pierwsze zwycięstwo. Swój smaczek miało natomiast spotkanie w Policach – tam bowiem zmierzyły się ze sobą dwa miejscowe zespoły – SMS i Chemik II. Rezerwy orlenligowego zespołu okazały się sporo silniejsze i po przegranym pierwszym secie, w kolejnych już nie oddały pola rywalkom.

Grupa numer 2 jest z kolei najliczniejszą spośród czterech w tym sezonie. W niej będzie chyba najciekawiej, tym bardziej że już po pierwszych wynikach widać, że przewidywania co do faworytów mogą się sprawdzić. Nie można wyrokować po pierwszej kolejce, ale pewne zwycięstwa Politechniki Śląskiej Gliwice i PLKS-u Pszczyna nad zespołami, kolejno, z Wodzisławia Śląskiego i SMS-u Sosnowiec były dobrym przetarciem przed ważniejszymi meczami. PLKS w swoich szeregach ma w tym sezonie zawodniczki z bogatym doświadczeniem ekstraklasowym, gliwicki zespół również zbudował ciekawy skład. Wydaje się, że mogą do nich dołączyć siatkarki z AWF-u w Katowicach, które 3:0 pokonały ekipę z Nowej Soli. Również trzysetowy pojedynek zapisały na swoim koncie siatkarki SMS-u Opole, które pokonały zespół ze Świdnicy. W rywalizacji dwóch drużyn będącymi zapleczem orlenligowych MKS-u Dąbrowa Górnicza i Impelu Wrocław lepsze okazały się dąbrowianki, które we własnej hali potrzebowały jednego seta, by złapać odpowiedni rytm gry. W partii otwarcia triumfowały przyjezdne, ale kolejne części meczu zapisywały na swoim koncie gospodynie. Występujące również w roli gospodarza siatkarki Olimpii Jawor także okazały się mało gościnne i swoim rywalkom z Jaworzna pozwoliły ugrać tylko seta. W nim jaworzanki od początku przeważały, a przestój w szeregach miejscowych sprawił, że partia zakończyła się bardzo szybko. Ekipa z Jawora wróciła jednak do swojej dobrej gry w kolejnej odsłonie i zainkasowała za ten mecz komplet punktów.

W grupie trzeciej sporą niespodziankę swoim kibicom sprawił zespół NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. Gospodynie tego spotkania, które w całych rozgrywkach raczej chcą zdobywać doświadczenie i utrzymać się w lidze, w meczu inaugurującym sezon pokonały ŁKS Łódź 3:2. Łodzianki to drużyna z dużymi ambicjami i pokonanie takiego rywala „na otwarcie sezonu" z pewnością było sporym wydarzeniem w Nowym Dworze Mazowieckim. Był to jednak jedyny mecz w tym zestawieniu, w którym podzielono punkty. W pozostałych bowiem zespół wygrany odnosił pewne zwycięstwo i tak, o ile w meczu Nike Węgrów z warszawskim AZS-em AWF wygrana siatkarek tej pierwszej drużyny była do przewidzenia, o tyle z bardzo dobrej strony pokazał się zespół Bogdana Lipowskiego – Łaskovia Łask, który bez straty seta pokonał Victorię Lubliniec. Dość spodziewane zwycięstwo odniosły też siatkarki Nicoli Vettoriego – drużyna Energetyka Poznań, która chce w tym sezonie namieszać trochę w drugoligowej stawce. Poznanianki pokonały na wyjeździe w Łomży Jedynkę, pozwalając miejscowym wygrać tylko w partii otwarcia. W pierwszej kolejce sezonu nie miały okazji pokazać się zawodniczki klubu z Murowanej Gośliny, gdyż w niej pauzowały.

W dziesięciozespołowej grupie czwartej w pierwszej kolejce padły dwa wyniki pięciosetowe, natomiast trzy mecze kończyły się po rozegraniu minimalnej ilości odsłon. Najłatwiejszą przeprawę miała drużyna Bronowianki Kraków, która udała się na mecz do Wieliczki. Zespół Park Rozwoju nie był w stanie nawiązać z krakowiankami walki i pozwolił im szybko wygrać. Pogoń Proszowice, mimo że napotkała w trzecim secie opór ze strony Dalinu Myślenice, to jednak po dwóch niezwykle łatwo wygranych partiach wcześniej proszowiczanki również końcówkę ostatniej odsłony rozwiązały na swoją korzyść. Problemów z pokonaniem AZS-u UEK Kraków nie miały też siatkarki Developresu Rzeszów, które we własnej hali rozegrały też trzy sety. Krakowianki momentami stanowiły równorzędnego rywala zarówno w pierwszym, jak i w trzecim secie, jednak kiedy trzeba było uderzyć mocniej, skuteczniej robiły to rzeszowianki i to one zasłużenie wygrały. Bardzo ciekawe widowisko stworzyły siatkarki Ekstrimu Gorlice i SAN-Pajdy Jarosław. Obie drużyny chcą w tej grupie powalczyć o wiele, może i także ogólnie w całych rozgrywkach, a tym meczem pokazały, że aspiracje potwierdza również ich dyspozycja i determinacja na boisku, i to od pierwszej kolejki rozgrywek. Ostatecznie z zaciętego pojedynku zwycięskie wyszły siatkarki z Gorlic. Punktami podzielono się również w Tomaszowie Lubelskim, skąd jednak dwa oczka wyjechały do Tarnowa. Tomasovia walczyła z Jedynką przez cztery sety – zacięty bój zakończył się jednak w tie-breaku. W nim od początku prym wiodła drużyna gości i to ona triumfowała w całym spotkaniu.