Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Bełchatowianie słabsi od AZS-u Olsztyn

Młoda Liga: Bełchatowianie słabsi od AZS-u Olsztyn

- Pierwsze koty za płoty - powiedział po spotkaniu Młodej Ligi Marcin Kubat, trener PGE Skry. Bełchatowianie przegrali 1:3 z Indykpolem AZS Olsztyn. - Mimo porażki, jestem z nich zadowolony - dodał opiekun gospodarzy.

Pierwszego seta przespaliśmy, można było trochę więcej powalczyć – stwierdził Marcin Kubat, odnosząc się do partii, która otwierała sobotni mecz. Bełchatowianie ulegli 13:25, a po raz pierwszy dał o sobie znać Napiórkowski, który m.in. dwukrotnie skarcił bełchatowian prosto z zagrywki. Żółto-czarni ulegli w tej partii, choć mieli przyjęcie na poziomie blisko 60 proc. Kulał jednak atak, w którym zaledwie 25-procentową skuteczność mieli Dawid Konieczny i Mateusz Hes.

W drugim secie Skra się obudziła, od samego początku grając z AZS-em „punkt za punkt”. As serwisowy Koniecznego dał gospodarzom prowadzenie 22:20, ale za chwilę po błędach własnych żółto-czarnych wynik był już zgoła odmienny – 22:23. Skra nie wykorzystała swoich piłek setowych, a partię zakończył udany blok na Koniecznym.W tej partii na dwoje babka wróżyła, ponieważ obie strony walczyły, ale szczęście na koniec uśmiechnęło się do rywala. Dwa błędy za dużo. Odbudowaliśmy się w kolejnym, gdzie wykorzystaliśmy m.in. ogrom błędów przeciwnika – ocenił Kubat.

W trzecim secie zawodnicy Skry poprawili swą skuteczność w ataku, która wcześniej była na niskim procencie. Gdy doszło do tego nadal dobre i pewne przyjęcie, to partia musiała zakończyć się sukcesem gospodarzy. Żółto-czarni źle rozpoczęli, a po autowym ataku Hesa przegrywali nawet 13:16. Wówczas rozpoczęła się fantastyczna seria Skry, która zdobyła dwanaście „oczek” z rzędu przy zaledwie trzech gości. Dobrze funkcjonował blok, jak i zagrywka, która sprawiała problemy olsztynianom.

Jednak jak się okazało, tego dnia bełchatowianom sił wystarczyło zaledwie na urwanie jednego seta. W czwartej partii oba zespoły do stanu 9:9 grały wyrównanie, po czym do głosu doszli zawodnicy Macieja Rejznera. Ponownie dał o sobie znać Napiórkowski, który był istnym „koniem pociągowym” zespołu z Olsztyna. Takiego zawodnika tego dnia brakowało po stronie żółto-czarnych, choć na to miano mocno pracuje Dawid Konieczny, który otrzymał możliwość trenowania z I drużyną Skry Bełchatów.

Dawid Konieczny trenuje na co dzień z pierwszą drużyną, dzisiaj spotkaliśmy się pierwszy raz w sezonie. Był z nami w połowie przygotowań, ale wówczas pracowaliśmy bez piłek. Wierzę, że im więcej spotkań będzie za nami, tym ta gra będzie wyglądała lepiej. Cieszy mnie to, że chłopaki zaczynają ze sobą rozmawiać, non stop się „docierają”. Wcześniej bywało różnie, a już dziś ta komunikacja na boisku była. Zaczynają ze sobą pracować, a nie rywalizować – powiedział Marcin Kubat.

Pewne rzeczy już powoli zaskakują. Mam nadzieję, że im dalej w las, tym lepiej. Musimy popracować nad zagrywką, ponieważ nie może być tak, że w końcówkach partii psujemy 2-3 zagrywki. Pierwsze koty za płoty – dodał Kubat, który również podziękował kibicom za liczne przybycie na ten mecz otwierający sezon 2013/14. – Dziękuję tym, którzy dziś zajrzeli do hali. Dla chłopaków gra przy publiczności to też jakieś wyróżnienie, ale i motywacja do dalszej ciężkiej pracy – zakończył.

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 1:3
(13:25, 28:30, 25:19, 19:25)