Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > MKS Cuprum Lubin zwycięzcą Memoriału im. Zdzisława Kiczyńskiego

MKS Cuprum Lubin zwycięzcą Memoriału im. Zdzisława Kiczyńskiego

MKS Cuprum Lubin triumfował w Memoriale im. Zdzisława Kiczyńskiego w Nysie. Podopieczni Pawła Szabelskiego w finałowym meczu pokonali miejscową Stal 3:1. Trzecie miejsce zajęli gracze Kęczanina Kęty, którzy wygrali z czeskim VK Benatky nad Jizerou.

Już w najbliższą sobotę ruszają rozgrywki ligowe w I lidze mężczyzn. Ostatnim sprawdzianem dla zespołów KS-u Cuprum Lubin, UMKS-u Kęczanina Kęty i AZS-u PWSZ Stali Nysa był udział w Memoriale im. Zdzisława Kiczyńskiego w Nysie. Poza ekipami z I ligi wzięła w nim również udział drużyna VK Karbo Benátky nad Jizerou z Czech.

Pierwszy dzień turnieju rozegrano na zasadzie półfinałów, wcześniej losując pary meczowe. Siatkarze z Kęt zmierzyli się z Cuprum. Było to bardzo zacięte spotkanie, które zakończyło się dopiero po tie-breaku. Każdy z setów pokazał, że zespoły będą dla siebie groźnymi rywalami na ligowym parkiecie. W drugim półfinale AZS Nysa podejmował zespół Karbo Benátky nad Jizerou. Miejscowi siatkarze oddali rywalom tylko jednego seta i to dopiero po długiej walce na przewagi.

W niedzielę rozegrano spotkania decydujące o końcowej klasyfikacji. Czeska ekipa VK Karbo sprawiła sporo problemów UMKS-owi Kęczanin Kęty. I-ligowcy byli bliscy zakończenia meczu w czterech setach, jednak południowi sąsiedzi pokazali wolę walki i doprowadzili do tie-breaka. W nim również toczyła się gra punkt za punkt, jednak tym razem końcówka okazała się szczęśliwa dla graczy Kęczanina.

W meczu o 1. miejsce również nie zabrakło emocji. Każdy z czterech rozegranych setów rozstrzygał się dopiero w końcówkach. Lubinanie mieli okazję wygrać bez straty seta, jednak walkę na przewagi w trzeciej odsłonie wygrali miejscowi. W czwartej partii ekipa Cuprum już nie pozwoliła rywalom na doprowadzenie do tak nerwowej końcówki i zakończyła pojedynek.