Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga brazylijska M: Sesi-SP goni Sadę Cruzeiro

Liga brazylijska M: Sesi-SP goni Sadę Cruzeiro

W dwóch meczach 3. kolejki brazylijskiej Superligi mężczyzn pewne zwycięstwa 3:0 odnieśli faworyci - Sada Cruzeiro oraz Sesi-SP. Dzięki wygranej gracze z São Paulo depczą po piętach wicemistrzom Brazylii. Pozostałe mecze odbędą się 12 i 16 października.

Pewnym krokiem przez ligowe zmagania idzie Sada Cruzeiro Belo Horizonte. Siatkarze prowadzeni przez Marcelo Mendeza odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu i jak do tej pory nie znaleźli pogromcy ani nie stracili punktu. Tym razem wicemistrzowie Brazylii podejmowali na własnym boisku UFJF. Już w pierwszym secie było widać, że nie będzie to równe spotkanie. Przy zagrywkach Williama Arjony gospodarze wyszli na prowadzenie 3:0, a później stopniowo je powiększali. Zmiany i przerwy na żądanie trenera Chiquity nie dały rezultatów i UFJF przegrał 13:21. Druga partia, przez pierwsze kilka minut, była lepsza w wykonaniu przyjezdnych. Liderem UFJF został De Paula, który jako jedyny regularnie zdobywał punkty. Było to jednak zbyt mało na dobrze dysponowanych Wallace’a i spółkę – set zakończył się wynikiem 21:15. W trzeciej, ostatniej odsłonie gospodarze oprócz potężnego ataku i znakomitej obrony dorzucili jeszcze 2 punkty zagrywką i 3 blokiem, a set zakończył się rezultatem 21:11. – Zespół jest świadomy tego, jak może i jak ma grać. To bardzo ważne, bo niemal równocześnie rozpoczniemy walkę na trzech frontach. Teraz czeka nas jeszcze trudny pojedynek z Vivo/Minas i w pełni będziemy mogli skupić się na tym, by odpowiednio przygotować się do Klubowych Mistrzostw Świata. Czeka nas jeszcze wiele meczów, ale mam nadzieję, że utrzymamy dobrą dyspozycję do końca sezonu – podsumował William Arjona.

Sada Cruzeiro Belo Horizonte – UFJF 3:0
(21:13, 21:15, 21:11)

Sada: Wallace (11), Isac Santos (9), Felipe Ferraz (7), Kadu (7), William Arjona, Eder (3), Serginho (libero) oraz Vinhedo
UFJF: Reffatti (4), Jardel (4), Victor Hugo (5), Japa (4), De Paula (5), Rivoli (1), Thales (libero) oraz Deivisson (1) i Gelli

Trzeci mecz, trzecia porażka i wciąż brak choćby ugranego seta – oto bilans ekipy São Bernardo Vôlei w sezonie 2013/2014. Podopieczni Pedro Uehary tym razem musieli uznać wyższość celującego w mistrzowski tytuł Sesi-SP São Paulo. Gospodarze w pierwszej odsłonie grali naprawdę nieźle – prowadzili odpowiednio 7:5 i 14:10, a swoje 5 minut miał Leozão, który zdobywał punkty w bloku i ataku. Opiekun Sesi-SP, Marcos Pacheco, poprosił o czas i po przerwie jego gracze wreszcie zaczęli grać lepiej. Lucarelli i jego koledzy najpierw doprowadzili do remisu (18:18), a później wygrali 3 z 4 akcji i zwyciężyli 21:19. Jeszcze więcej emocji przyniosła druga odsłona, w której obie ekipy walczyły na przewagi. Ostatecznie lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali 22:20. W ostatnim secie siatkarze São Bernardo Vôlei stracili już zapał i wyraźnie ulegli przeciwnikom. – Mój zespół nie zagrał dzisiaj dobrego meczu. Mierzyliśmy się z ekipą, która dysponuje naprawdę wysokim i mocnym blokiem, ale udało się nam zwyciężyć 3:0. Momentami było gorąco, ale liczy się zwycięstwo i to jest najważniejsze – skomentował libero Sesi-SP, Sergio Santos.

São Bernardo Vôlei – Sesi-SP São Paulo 0:3
(19:21, 20:22, 10:21)

São Bernardo: Leozão (7), Michael (6), Ceará (5), Luizinho (4), Rodrigo (1), Pedrinho, Felipe (libero) oraz Ricardo (4), Matheus, Joel i Alemão
Sesi-SP: Lucarelli (12), Evandro Guerra (13), Sidão (10), Lucas Saatkamp (9), Manius (3), Sandro (1), Sergio Santos (libero) oraz Renan Buiatti (1) i Thiaguinho