Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Derby Polic dla PSPS-u

II liga K: Derby Polic dla PSPS-u

Siatkarki PSPS-u Chemika Police pokonały w derbowym spotkaniu miejscowy SMS 3:1, zdobywając tym samym pierwszy komplet punktów w sezonie 2013/2014. Przewaga gości była szczególnie wyraźna w ostatniej partii, wygranej przez PSPS do 9.

Mimo iż w naszej grze widać jeszcze wiele mankamentów, to jestem zadowolony z osiągniętego rezultatu. Po porażce w Pucharze Polski w Malborku taki mecz jak dzisiaj był bardzo potrzebny moim zawodniczkom – powiedział po spotkaniu Zdzisław Gogol, trener PSPS-u Chemika Police.

Podopieczne Zdzisława Gogola weszły w spotkanie nie do końca skoncentrowane, przez co popełniały sporo prostych, niewymuszonych błędów w przyjęciu. To bezpośrednio przełożyło się na wynik pierwszej odsłony, w której „chemiczki” przegrały do 19.

W kolejnym secie to siatkarki PSPS-u przejęły inicjatywę i konsekwentnie zwiększały swoją przewagę. Nie do zatrzymania dla rywalek była na skrzydle Natalia Matusz i atakująca ze środka Agata Oleksy. Zwycięstwo do 21 pozwoliło wyrównać stan meczu – 1:1.

Trzeci set potwierdził dominację podopiecznych Zdzisława Gogola, które nie spuszczały z tonu i w pełni kontrolowały przebieg spotkania. Wygrana do 16 sprawiła, że zwycięstwo powoli stawało się faktem.

W czwartym i, jak się później okazało, ostatnim secie bardziej doświadczone siatkarki Chemika Police nie pozostawiły żadnych złudzeń swoim młodszym koleżankom, która drużyna z derbowego spotkania wyjdzie zwycięsko. W kolejnych akcjach skrupulatnie wykorzystywały błędy popełniane przez zawodniczki Jerzego Taczały, wybijając im skutecznie z głowy ochotę do gry. Zwycięstwo do 9 potwierdziło, że im dłużej trwało spotkanie, tym bardziej z sił opadały gospodynie.

SMS Police – PSPS Chemik Police 1:3
(25:19, 21:25, 16:25, 9:25)