Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Siergiej Makarow: Nasza drużyna pokazała charakter

Siergiej Makarow: Nasza drużyna pokazała charakter

- Nasza drużyna pokazała dzisiaj charakter, potrafiła poprawić poziom gry, który momentami nie był zbyt dobry - powiedział po meczu półfinałowym Siergiej Makarow, kapitan rosyjskiej reprezentacji. Rosjanie wygrali z Serbią 3:1.

Rosjanie w pierwszym półfinale nie bez problemów pokonali Serbię 3:1. Analizując to spotkanie, Marko Podrascanin, środkowy serbskiej reprezentacji, podkreślił, że różnicę przede wszystkim robiła dyspozycja w polu serwisowym. – Gratuluję Rosji, zagrali dzisiaj lepiej od nas i kluczem do ich wygranej była dobra zagrywka, w tym elemencie popełnili mniej błędów, niż zazwyczaj robią. Teraz dla nas najważniejsze będzie zapomnieć o tym meczu, ponieważ jutro mamy szansę zdobyć medal – powiedział Podrascanin.

Trener serbskiej reprezentacji zauważył, że Rosjanie grali na równym poziomie przez całe cztery sety. – Rosjanie zagrali wyśmienicie w pierwszym secie, my zagraliśmy dobrze drugą partię, ale w czwartej zagraliśmy chyba najgorszego seta na tych mistrzostwach. Przeciwnik zagrał dobry mecz na równym poziomie. Jutro jest nowy dzień, w którym musimy wyjść i wygrać brązowy medal – powiedział Igor Kolaković.

Siergiej Makarow, kapitan reprezentacji Rosji, swoją wypowiedź rozpoczął od podziękowania kibicom za doping, po czym dodał: – Nasza drużyna pokazała dzisiaj charakter, potrafiła poprawić poziom gry, który momentami nie był zbyt dobry. Teraz przed nami najważniejsze zadanie, musimy iść do hotelu i przygotować się na jutrzejszy mecz. Dla nas jest ważne, z kim zagramy finał, czy z Włochami, czy z Bułgarią, bo z Bułgarią raz już wygraliśmy na tych mistrzostwach. A drużynie Serbii życzę powodzenia jutro w meczu o brąz – zakończył swoją wypowiedź rozgrywający rosyjskiej drużyny.

Trener Sbornej zdradził, że przygotowując się do meczu, skupił się przede wszystkim na analizie gry Aleksandara Atanasijevicia i tym, jak go zatrzymać. – Myślę, że zagraliśmy dzisiaj dobry mecz. Naszym głównym zmartwieniem było to, w jaki sposób poradzić sobie z atakiem i zagrywką Atanasijevicia. Także skupiliśmy się na własnej zagrywce i przyjęciu. Cieszę się, że zagraliśmy na stadionie i nawet warunki nie miały tu znaczenia – podsumował spotkanie Andriej Woronkow.