Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni Rząśnia nie dali szans rywalowi

II liga M: Czarni Rząśnia nie dali szans rywalowi

W sobotę odbyły się pierwsze zmagania siatkarskich drużyn występujących w sezonie 2013/2014 w II lidze. LKS Czarni Wirex Rząśnia bez większych problemów pokonał na wyjeździe Norwid Exact Systems Częstochowa 3:1.

Przed meczem mówiło się, że Czarni za wszelką cenę będą chcieli odegrać się za nieudany sparing z dnia 10 września. Pierwsze minuty wyraźnie zaczęły to potwierdzać. Rząśnianie bez żadnych problemów objęli prowadzenie 6:2. Trener Stanisław Gościniak szybko wziął czas. To samo zrobił przy stanie 8:12. Po drugiej przerwie technicznej częstochowianie najpierw zwiększyli straty (9:15), a następnie zbliżyli się na dwa punkty (16:18). W związku z tym trener Paweł Blomberg dokonał zmiany. Za Bartosza Woźniaka wprowadził Michała Koźmińskiego. Ten manewr był strzałem w dziesiątkę. Czarni pozwolili jeszcze ugrać przeciwnikowi tylko dwa oczka i wygrali seta 25:18.

W drugim secie inicjatywę niespodziewanie przejęli miejscowi. Gdy prowadzili 4:1, o czas poprosił Paweł Blomberg. Tuż po nim Exact jeszcze raz skutecznie zaatakował. W kolejnej akcji punkt zdobyli goście. Na zagrywkę wszedł Bartłomiej Matejczyk, który zaczął serwować trudne piłki flotowe. Częstochowianie całkowicie się pogubili. Na tablicy wyświetlił się wynik 5:5. Przez kilka akcji gra toczyła się punkt za punkt. Pojawienie się na zagrywce w ekipie Czarnych Bartłomieja Kuźnika ponownie sparaliżowało miejscowych. Tym razem nie umieli oni opanować „mocnych” piłek serwowanych przez tego zawodnika. Wirex wyszedł na prowadzenie 14:10 i taka przewaga została dowieziona do końca seta (25:21).

Na początku trzeciej odsłony prym na boisku wiedli rząśnianie, a dzięki temu wyszli na prowadzenie 9:6. Po czasie wziętym przez trenera Gościniaka to się zmieniło. Podopieczni częstochowskiego szkoleniowca zdobyli trzy piłki z rzędu, doprowadzając tym samym do remisu 9:9. Rozgorzała walka punkt za punkt. Trwało to do stanu 21:21. W końcówce seta najpierw Lipiński popsuł zagrywkę, a następnie Wawrzyniak nadział się na punktowy blok przeciwnika (23:21 dla Norwida). Trener Blomberg ratował się czasem. W następnej akcji pierwszy sędzia dopatrzył się błędu w grze gości i kolejny punkt dopisano Norwidowi (24:21). Utarczki słowne zakończyły się żółtą kartką dla Czarnych (w tym roku nie przypisuje się punktu przeciwnikowi). Wyraźnie zdekoncentrowana drużyna z Rząśni przegrała seta 21:25.

Po gwizdku rozpoczynającym czwartego seta dało się odczuć, że Czarni są mocno zmotywowani do gry. Objęli prowadzenie 6:3. Trener Gościniak dwukrotnie próbował ratować swoją drużynę czasem na żądanie. To chwilowo wybiło z rytmu gry team z Rząśni i ekipa z Częstochowy zbliżyła się na jeden punkt (9:10). Pojawienie się na zagrywce Michała Koźmińskiego przerwało dobrą passę miejscowych. Precyzyjnie zagrywane i mocne piłki pozwoliły Rząśni zdobyć osiem punktów z rzędu. To przybiło miejscowych do tego stopnia, że przegrali oni seta 15:25.

Norwid Częstochowa – Czarni Wirex Rząśnia 1:3
(18:25, 21:25, 25:21, 15:25)

Norwid: Pawlak, Siwczyk, Mielak, Herman, Studziński, Janus, Zieliński (libero) oraz Orziński, Wysocki, Kraś i Wróbel
Czarni: Woźniak, Matejczyk, Kuźnik, Sikorski, Lipiński, Wawrzyniak, Mikołajczyk (libero) oraz Koźmiński i Cedzyński