Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: SMS Opole rozprawił się ze świdniczankami

II liga K: SMS Opole rozprawił się ze świdniczankami

Na inaugurację sezonu ligowego drugiej ligi kobiet SMS Opole pokonał we własnej hali, wypełnionej do ostatniego miejsca przez kibiców, MKS Świdnica w trzech setach. Drużyna przyjezdnych postawiła się jedynie w drugiej odsłonie spotkania.

Niemalże od pierwszych akcji sobotniego meczu na parkiecie dominowały miejscowe zawodniczki, wśród których ciężko było znaleźć słabszy punkt, a duża przewaga nad przeciwnikiem pozwoliła trenerowi SMS-u skorzystać ze wszystkich swoich zawodniczek.

Szczególnie w pierwszym i trzecim secie widoczne były braki przyjezdnych w przyjęciu, dzięki czemu zawodniczki SMS-u szybko zdobywały przewagę i wysoko wygrywały. Tylko w drugiej odsłonie w grę miejscowych wdał się chaos, dzięki czemu MKS zdołał odrobić stratę (od 13:20 do 23:23). W końcówce jednak skuteczna gra blokiem opolanek pozwoliła wygrać do 24. – Cieszy zwycięstwo w niezłym stylu, choć szkoda przestoju w drugim secie. Na pewno gra jest dużo lepsza niż w zeszłym sezonie, gramy konsekwentnie taktycznie i cieszymy się z tego, co jest – powiedział po meczu trener SMS-u Patryk Fogel.

W zespole SMS-u swój ligowy debiut zaliczyły dwie zawodniczki – środkowa Judyta Gawlak i rozgrywająca Agata Wilk. Obie miały duży wpływ na końcowy wynik. – Drugi set był dramatyczny, ale stwierdziłyśmy z koleżankami, że był on dla kibiców, aby były emocje. Końcówkę wygrałyśmy, więc jest radość w zespole. Niewiele wiedziałam o przeciwniczkach, ponieważ wcześniej grałam w innej grupie drugiej ligi. Każdego rywala trzeba szanować, ale cieszymy się, że wygrałyśmy taką przewagą punktową – oceniła po spotkaniu Wilk.

SMS LO II Opole – MKS Świdnica 3:0
(25:13, 26:24, 25:13)