Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Georgi Bratoew: Włosi byli lepsi od nas

Georgi Bratoew: Włosi byli lepsi od nas

W drugim półfinale mistrzostw Europy reprezentacja Bułgarii przegrała z Włochami 1:3, mimo że zaczęła mecz w bardzo dobrym stylu. - W pierwszym secie rywale nie zagrali dobrze, ale w pozostałych byli lepsi od nas - przyznaje Georgi Bratoew.

Bułgarzy zaczęli swoje spotkanie półfinałowe wyśmienicie, wygrywając dosyć wyraźnie w pierwszej partii. W drugiej nie było już tak łatwo, ale było sporo walki. Jednak kolejne partie wygrywali już Włosi. – Nie wiem co się stało, być może po prostu nie udało nam się zdobyć tych najważniejszych punktów w drugim i czwartym secie – mówi Georgi Bratoew.Mieliśmy swoje szanse, prowadziliśmy 22:21 w drugim secie, mieliśmy piłkę przy stanie 23:22, nie wygraliśmy tej akcji i zaraz potem Włosi zdobyli kilka punktów i wygrali tę odsłonę. W pierwszym secie nie zagrali dobrze, ale w pozostałych byli lepsi od nas – przyznaje rozgrywający reprezentacji Bułgarii.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Bułgarzy grają ważne mecze przeciwko Włochom i z nimi przegrywają, tak też było w tegorocznej Lidze Światowej w meczu o brąz czy na ostatnich igrzyskach olimpijskich. – Tak, brakuje nam czegoś, ale trudno jest porównywać rozgrywki bułgarskiej ligi i włoskiej – stwierdza Bratoew. – Oni mają najlepszą ligę na świecie, mają za sobą wiele ważnych meczów, zarówno w krajowych rozgrywkach, jak i w Lidze Mistrzów. To stanowi bardzo dużą różnicę pomiędzy naszą a ich drużyną. Oni są przyzwyczajeni do grania meczów o stawkę – podkreśla zawodnik.

Po przegranym półfinale trzeba jednak zapomnieć o porażce i przygotować się na walkę o brąz. Rozgrywający bułgarskiej ekipy zapewnia, że on i jego koledzy nie będą jakoś drastycznie zmieniać swoich przygotowań do tego spotkania. – Raczej nic nie będziemy robić inaczej, myślę, że przygotujemy się tak samo, a jutro zagramy lepszą siatkówkę – zapowiada Bratoew.

Finałowe mecze tegorocznych mistrzostw Europy rozgrywane są na stadionie, na którym specjalnie w tym celu na te dwa dni położono parkiet i dobudowano trybuny. Jednak zawodnikom średnio się pomysł grania w takich warunkach podoba. – Myślę, że granie meczu siatkarskiego na stadionie nie jest dobrym pomysłem, bo tutaj jest zimno, może nie aż tak tragicznie, ale być może nie było innego rozwiązania, bo siatkówka w Danii nie jest zbyt popularna – kończy swoją wypowiedź Bratoew.