Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czarni wygrali Beskidy 2013

Czarni wygrali Beskidy 2013

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom po dzisiejszym zwycięstwie nad BBTS-em Bielsko-Biała triumfowali w turnieju "Beskidy 2013". Szansy na końcowy sukces nie wykorzystał MKS Banimex Będzin, który uległ VK Ostrava.

Po pierwszym dniu turnieju wydawało się, iż największe szanse na triumf w zawodach ma MKS Banimex Będzin, bowiem zanotował dwa zwycięstwa na swoim koncie. Jednak dziś uległ VK Ostrava, przez co ostatecznie sklasyfikowany został na drugiej pozycji. Wprawdzie premierowa odsłona potoczyła się po myśli podopiecznych trenera Dacewicza, ale w kolejnych odsłonach inicjatywę na boisku zaczęła przejmować drużyna naszych południowych sąsiadów. Będzinianie do walki rzucili się jeszcze w czwartym secie, ale i w jego decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowali gracze z Ostrawy, którzy ostatecznie wygrali 3:1. Była to ich jedyna victoria w całym turnieju, która spowodowała, że zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji.

Wciąż mają nad czym myśleć siatkarze BBTS-u, bowiem do startu PlusLigi zostało coraz mniej czasu, a ich forma daleka jest od idealnej. Nie udało im się zmazać plamy po nieudanym ubiegłotygodniowym występie na turnieju w Będzinie. Na koniec dwudniowych zmagań we własnej hali przegrali z Czarnymi 0:3. Kluczowa dla losów spotkania okazała się pierwsza partia, którą obie drużyny mogły rozstrzygnąć na swoją korzyść. Po walce na przewagi skuteczniejsi okazali się radomianie i to oni w kolejnych setach przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Zwycięstwo pozwoliło im ostatecznie wygrać "Beskidy 2013", a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został atakujący mazowieckiej ekipy, Bartłomiej Bołądź. Z kolei bielszczanie okazali się bardzo gościnni dla rywali, bowiem z zaledwie jednym triumfem, w dodatku dopiero po tie-breaku, zajęli ostatnie miejsce w zawodach.