Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Drugi sparing w Łodzi także bez rozstrzygnięcia

Drugi sparing w Łodzi także bez rozstrzygnięcia

Choć wynik względem wczorajszego meczu towarzyskiego Budowlanych z legionowiankami pozostał bez zmian, to początek tego spotkania wcale takiego obrotu wydarzeń nie zapowiadał. Łodzianki rozpoczęły sparing z atakującą Tabi Love w składzie.

Gospodynie chciały zmniejszyć liczbę błędów własnych, a jednocześnie wykorzystać swoją bardzo wysoką linię bloku. Udawało im się to znakomicie i tym razem to siatkarki z Łodzi przez całą partię utrzymywały kilkupunktową przewagę. Nieco mniej skuteczne były legionowskie atakujące i dlatego set zakończył się pewnym zwycięstwem łodzianek (25:20).

Siatkarki spod Warszawy obudziły się dopiero w drugiej odsłonie. Bardzo dobra zagrywka Olgi Raonić zaskakiwała rywalki, lądując tuż przed nimi. Z kolei Kanadyjka występująca w barwach BeefMaster Budowlanych Łódź bardzo dobrze przyjmowała kolejne piłki, a na siatce przewaga łodzianek nie podlegała dyskusji. Tempo gry legionowianek i bardzo precyzyjne ataki umożliwiały jednak zdobywanie punktów w kontrach, zwłaszcza że w obronie uwijała się Magdalena Saad. Podopieczne Macieja Kosmola wykorzystały słabości rywalek i doprowadziły do remisu (25:22).

W trzecim secie przez bardzo długi czas siatkarki z Legionowa utrzymywały koncentrację na wysokim poziomie. Na boisku, podobnie jak we wczorajszym meczu, zaszło kilka zmian i szansę gry dostała m.in. Aleksandra Wójcik i Anna Sołodkowicz. W takim zestawieniu legionowianki były w stanie wypracować sobie przewagę, wykorzystując jednocześnie chwile zawahania rywalek w obronie. Było tak aż do momentu, kiedy siatkarki z Legionowa zdobyły 23. punkt. Wtedy coś się zacięło. Wzmocnienie zagrywki i realizacja taktyki spowodowały, że łodzianki wyrwały tego seta (28:26).

Czwartą partię ustawił właściwie jeden moment dekoncentracji w ekipie łodzianek. Gospodynie starały się jak mogły, ale same popełniły zbyt dużo błędów. Ataki w siatkę i aut podcinały im skrzydła, a legionowiankom zależało na doprowadzeniu do remisu. Zatem w obu sparingach nie udało się wyłonić zwycięzcy, co świadczy o wyrównanym poziomie rywalizujących ekip.

BeefMaster Budowlani Łódź – SK Bank Siódemka Legionowo 2:2
(25:20, 22:25, 28:26, 20:25)