Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Beskidy 2013: MKS niepokonany w pierwszym dniu turnieju

Beskidy 2013: MKS niepokonany w pierwszym dniu turnieju

Po pierwszym dniu turnieju Beskidy 2013 dwa zwycięstwa na swoim koncie zapisali siatkarze MKS-u Banimex Będzin. Po jednym triumfie odnieśli gospodarze oraz zespół z Radomia, a bez zwycięstwa pozostaje jedynie VK Ostrawa.

Zmagania w Bielsku-Białej duże znaczenie mają przede wszystkim dla gospodarzy, którym zależy na zrehabilitowaniu się za fatalny występ przed tygodniem na turnieju w Będzinie, gdzie ugrali zaledwie jednego seta. Jest to także istotny sprawdzian dla MKS-u, który już za tydzień rozpoczyna rywalizację na pierwszoligowym froncie. Poza tym w turnieju biorą także udział zespoły z Radomia i Ostrawy, które również szlifują swoją formę przed pierwszymi potyczkami ligowymi.

Na inaugurację zawodów podopieczni trenera Bułkowskiego podejmowali gości z Czech. W dwóch pierwszych setach, bardzo pewnie wygranych przez bielszczan, wydawało się, że w trzeciej partii postawią przysłowiową kropkę nad „i”, ale od tego momentu inicjatywę na boisku przejęli gracze z Ostrawy. Najbardziej zacięty był tie-break. Oba zespoły miały szansę rozstrzygnąć go na swoją korzyść, ale w końcówce lepiej zaprezentowali się gospodarze i to oni triumfowali 3:2.

W drugim spotkaniu po dwóch stronach siatki stanęły ekipy z Będzina i Radomia. Zawodnicy trenera Dacewicza ograli rywali 3:0 i potwierdzili, że na tydzień przed startem I ligi są w bardzo dobrej dyspozycji. Pierwszy i trzeci set praktycznie przebiegały pod kontrolą będzinian. Jedynie w drugiej partii Czarni nawiązali bardziej wyrównaną walkę z przeciwnikami, choć i tak w decydujących momentach okazali się słabsi. Porażka nie była jedynym zmartwieniem Roberta Prygla, bowiem w meczu tym urazu stawu skokowego doznał Jakub Radomski.

Radomianie na odpoczynek nie mieli zbyt dużo czasu, ponieważ w kolejnym meczu podejmowali rywali z Ostrawy. W ich szeregach szkoleniowiec dokonał nielicznych zmian. Po dwóch setach był remis 1:1, ale w trzeciej odsłonie Czarni zdeklasowali czeskich przeciwników, co zwiastowało szybki koniec meczu. Jednak ekipa z Czech po raz kolejny zerwała się do walki. Miała nawet szansę na doprowadzenie do piątej odsłony, lecz po walce na przewagi podopieczni trenera Prygla triumfowali w całym pojedynku 3:1.

Jednak to nie był koniec emocji, bowiem na zakończenie pierwszego dnia gospodarze zmierzyli się z będzinianami. Dwie pierwsze odsłony rozstrzygały się dopiero w końcówkach. Po nich na świetlnej tablicy widniał remis 1:1. Wprawdzie trzecia partia bezapelacyjnie padła łupem BBTS-u, ale widać, że jego forma nie jest jeszcze ustabilizowana. Ani w czwartym, ani w piątym secie bielszczanie nie potrafili przypieczętować zwycięstwa. Wykorzystali to gracze MKS-u, którzy ostatecznie wygrali 3:2, robiąc ogromny krok ku triumfowi w całym turnieju. Jutro czeka ich jeszcze starcie z VK Ostrawa. Natomiast w drugim niedzielnym meczu o zwycięstwo powalczą dwaj przedstawiciele PlusLigi.