Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Durajczyk: Siłę zespołu pokażą wyniki

Agata Durajczyk: Siłę zespołu pokażą wyniki

fot. Piotr Woźniak

Siatkarki z Łodzi pod okiem Adama Grabowskiego przygotowują się do sezonu ligowego, który rozpocznie się już za nieco ponad tydzień. - Naszym celem jest, aby znaleźć w pierwszej czwórce - zapowiada Agata Durajczyk.

Drużyna BeefMaster Budowlani Łódź ostatnio dwukrotnie mierzyła się z zespołem z Legionowa. Obydwa te mecze były bardzo zacięte (pierwszy, rozegrany w Bobolicach, zakończył się porażką łodzianek 2:3 – przyp.red. ). Dlaczego te spotkania tak właśnie wyglądały?

Agata Durajczyk: – Wydaje mi się, że dzisiaj to był mecz własnych błędów, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Tak naprawdę ta drużyna, która popełniała ich mniej, wygrywała seta. Dobrze, że my obudziłyśmy się po tych dwóch partiach, w których przegrywałyśmy dość wyraźnie.

Na turnieju w Bobolicach waszymi przeciwniczkami były bezpośrednie ligowe rywalki o podobnym sportowym potencjale. Efekt – trzy mecze, trzy tie-breaki…Tak, ale wydaje mi się, że podobnie jak dzisiaj popełnialiśmy za dużo błędów własnych i dlatego te mecze rozstrzygały się dopiero po pięciu setach. Zamiast skoncentrować się na sobie i skończyć w trzech setach, dałyśmy pograć przeciwniczkom i tak to wyglądało. Dzisiaj legionowianki w dwóch pierwszych setach były lepsze od nas w każdym elemencie. Na szczęście kiedy zaczęłyśmy grać swoją grę, zdołałyśmy „podgonić” wynik.

Nie obawiacie, że Tabi Love dołączyła do was trochę za późno, aby zgrać się z zespołem już do pierwszego meczu?

– Nie. Wydaje mi się, że nie jest to za późno. Dopiero wczoraj przyjechała, ale teraz będzie trenowała z nami i powinno być wszystko dobrze.

Miałaś okazję wystąpić w meczu ze „złotkami”. Jak oceniasz tę inicjatywę?

– Dla dziewczyn, dla „złotek” to było bardzo naprawdę bardzo fajne spotkanie. Spotkały się po latach, mogły razem zagrać. Ja cieszę się, że mogłam wystąpić w tym meczu. Podobną możliwość dostało kilka innych młodych dziewczyn. Myślę, że to było bardzo pozytywne doświadczenie.

Przygotowania do sezonu już prawie zakończone. Jak pracuje Ci się z trenerem Adamem Grabowskim?

Ja z trenerem Adamem Grabowskim pracowałam już wcześniej (w Stali Mielec – przyp. red.), więc znakomicie się dogadujemy. Nie ma z tym żadnego problemu.

Jesteś w Łodzi już drugi rok. Jak oceniasz ten zespół w porównaniu do tego z zeszłego sezonu. Jest to drużyna, którą stać na więcej?

Trudno powiedzieć. To, czy zespół okaże się mocniejszy, pokażą wyniki. Drużyna może być na papierze, personalnie słabsza i osiągać dobre rezultaty, a może być też odwrotnie.

O co drużyna chce walczyć w tym sezonie?

– Naszym celem jest znalezienie się w pierwszej czwórce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved