Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Włosi grają dalej

ME: Włosi grają dalej

Pierwszego seta na przewagi wygrali Holendrzy. Jednak Luca Vetorri i Ivan Zaytsev w kolejnych trzech partiach poprowadzili zespół Italii do zwycięstwa. I to właśnie Włosi powalczą o wejście do czwórki z reprezentacją Finlandii.

To był mecz pełen walki i mocnych ataków zarówno po stronie Włochów, jak i Holendrów. Warto wspomnieć, że Ivan Zaytsev rozegrał całe spotkanie na pozycji przyjmującego. W początkowej fazie premierowej odsłony na nieznaczne prowadzenie wyszli siatkarze Italii (8:6, 11:7). Dobrze zaczął grać Jelte Maan i Holendrzy zmniejszyli straty (10:11). Od tego momentu gra się wyrównała, drużyny grały punkt za punkt. Drużyna Oranje wyszła na prowadzenie 20:17, jednak skuteczne ataki Luci Vettoriego doprowadziły do remisu. Ostatecznie wygrali Holendrzy po autowym ataku Zaytseva (26:24).

Wyrównana walka toczyła się na początku drugiego seta (4:4). Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili Włosi (8:6) i od tego momentu ich gra znacznie się poprawiła, skutecznie w ataku grali Zaytsev i Simone Parodi. Natomiast Holendrom przytrafił się przestój, zaczęli popełniać błędy, co skrzętnie wykorzystali siatkarze z Półwyspu Apenińskiego, którzy pewnie wygrali 25:18.

Zawodnicy Oranje nie spuścili głów, a wręcz przeciwnie – zaczęli trzecią partię od mocnego uderzenia i prowadzenia 3:0. Na drugiej przerwie technicznej przewagę mieli już Włosi (16:14). Punktowe ataki Zaytseva, Vettoriego i Thomasa Beretta pozwoliły siatkarzom z Italii powiększyć prowadzenie i spokojnie dowieźć do końca zwycięstwo (25:21).

Włosi kontynuowali swoją dobrą grę w kolejnym secie, w którym prowadzili 6:0. Holendrzy obudzili się i po bloku Nimira Abdel-Aziza zmniejszyli straty do 3 oczek (6:9), a chwilę później na tablicy wyników widniał remis po 11. Włosi poprawili grę w obronie i kontrataku, dzięki czemu ponownie uzyskali prowadzenie i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego wygrali 25:18, a całe spotkanie 3:1. Jutro zmierzą się w ćwierćfinale z reprezentacją Finlandii.

Włochy – Holandia 3:1
(24:26, 25:18, 25:21, 25:18)

Włochy: Beretta (12), Parodi (5), Vettori (20), Zaytsev (17), Travica (3), Birarelli (10), Rossini (libero) oraz Kovar (1) i Giovi
Holandia: Abdel-Aziz (5), Maan (13), Rauwerdink (8), Kooistra (7), Koelewijn (3), Overbeeke (12), Jorna (libero) oraz Freriks (1), Ter Horst (3), Klapwijk (3) i Bontje (1)