Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zawisza Sulechów najlepszy na turnieju w Świeciu

Zawisza Sulechów najlepszy na turnieju w Świeciu

Siatkarki pierwszoligowego Zawiszy Sulechów wygrały silnie obsadzony turniej w Świeciu. Podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego wyprzedziły w tabeli KS Murowana Goślina, Jokera Świecie, Budowlanych Toruń i szwedzki Engelholm.

Jeszcze w sobotę po południu wydawało się, że zawody w Świeciu wygrają już po dwóch dniach zawodniczki Budowlanych Budlex Toruń. Miały one na koncie dwa zwycięstwa, w tym z KS-em Piecobiogaz Murowana Goślina (3:1). Jeśliby podopieczne Mariusza Soi na zakończenie drugiego dnia turnieju pokonały gospodynie, wówczas zapewniłyby sobie końcowy triumf. Tymczasem w derbach Kujaw i Pomorza doszło do niespodzianki. Joker Mekro Świecie pokonał Budowlanych 3:1. Pierwszy set w ogóle tego nie zwiastował. Pierwszoligowiec zdemolował drugoligowca do 11. W 2. partii torunianki prowadziły 12:8 i wówczas coś w ich grze się zahamowało. Z rytmu wybiły je dwie kontrowersyjne decyzje sędziów, które dały dwa punkty świeciankom. Od 14:14 zaczął dominować Joker, który wygrał tę odsłonę do 20. W secie nr 3 trwał koncert podopiecznych Andrzeja Nadolnego, które prowadziły w pewnym momencie nawet 13:4. Siatkarki z Torunia na chwilę wskoczyły na właściwy tor i doszły rywalki na dwa "oczka" (13:15), ale skuteczne ataki sióstr Izabeli i Anny Hohn oraz bloki Alicji Wójcik sprawiły, że i ten set padł łupem miejscowych (25:21). Ostatnia partia przyniosła najwięcej emocji. Joker prowadził cały czas, ale Budowlani doprowadzili do gry na przewagi. Siatkarki ze Świecia wykorzystały dopiero 4. piłkę meczową (27:25). To bez wątpienia najcenniejsze zwycięstwo tej drużyny Jokera w tym okresie przygotowawczym.

Świecianki już w piątek były bliskie sprawienia niespodzianki, ale po tie-breaku uległy Zawiszy Sulechów 2:3. W 1. secie tego meczu kontuzji doznała Katarzyna Głuchowska (zerwała więzadła w kolanie) i Joker musi grać tylko dwiema środkowymi. W ostatnim spotkaniu turnieju ważyły się losy 1. miejsca, ale siatkarki z Torunia nie zaliczą go do udanych. Widać, że sobotnia porażka z Jokerem mocno odbiła się na ich dyspozycji i Budowlani przegrali z Zawiszą Sulechów 0:3. Trzeba dodać, że sulechowianki zagrały bardzo dobre zawody. Świetnie dysponowana była zwłaszcza Katarzyna Bury, której ataki niemal z każdej pozycji dawały punkty. Na rozegraniu dobrze spisywała się bydgoszczanka Anna Wodrowska. Beniaminek I ligi dzięki wygranej wyprzedził w klasyfikacji końcowej KS Piecobiogaz Murowana Goślina, który wszystkie mecze rozegrał w piątek i sobotę. Zdecydował lepszy bilans setów. Przypomnijmy, że w bezpośrednim spotkaniu lepsze były zawodniczki z Wielkopolski. Tymczasem Budowlani spadli na 4. miejsce, oddając podium drugoligowcowi ze Świecia. Na pewno trener Mariusz Soja ma sporo materiałów do przemyśleń po dwóch ostatnich przegranych spotkaniach. Na wyciągnięcie wniosków zostały dwa tygodnie.