Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > W Policach najlepsze gospodynie

W Policach najlepsze gospodynie

W Policach odbył się II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. Najlepsze okazały się gospodynie, które wygrały wszystkie swoje mecze. Na zakończenie turnieju rozdano także nagrody indywidualne.

W pierwszym dniu imprezy, w sobotę, po oficjalnej prezentacji beniaminka ORLEN Ligi odbył się mecz Chemik Police – Dresdner SC. Spotkanie na pewno nie rozpoczęło się po myśli policzanek, które pomimo początkowego prowadzenia w pierwszym secie musiały uznać w premierowej odsłonie wyższość rywalek. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza miały spore kłopoty w ataku i pomimo iż w końcówce próbowały odrabiać straty, nie były w stanie odrobić punktów straconych w środku seta. W drugiej partii początkowo walka była wyrównana, ale potem do głosu doszły policzanki, wypracowując sobie coraz to większą przewagę. Bardzo dobrze punktowała w tej części meczu Dominika Sobolska, ale zdecydowaną liderką była Ana Bjelica. Trzeci set był prawdziwą wymianą ciosów, żadnej z drużyn nie udało się wypracować sobie większej przewagi, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie w dużej mierze dzięki dobrym akcjom w ataku Małgorzaty Glinki-Mogentale i Katarzyny Gajgał-Anioł w bloku lepsze okazały się siatkarki Chemika. Czwarty set nie rozpoczął się po myśli Chemika, który miał kłopoty z przyjęciem, ale im dalej trwał set, tym gra policzanek uległa poprawie. Gospodynie doprowadziły do remisu i potem po zaciętej grze okazały się lepsze.

Chemik Police – Dresdner SC 3:1
(23:25, 25:18, 26:24, 25:23)

W pierwszym niedzielnym meczu BKS Aluprof Bielsko-Biała zmierzył się z Dresdner SC. Początkowo pierwszy set był bardzo wyrównany, ale w dalszej jego części do głosu doszły podopieczne Mirosława Zawieracza, które grały bardzo pewnie w każdym elemencie. Wypracowały sobie w pewnym momencie siedmiopunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca. W drugim secie role się odwróciły. Od początku wicemistrzynie Niemiec narzuciły swój styl gry i w pełni kontrolowały to, co działo się na boisku i doprowadziły do remisu w meczu. W trzecim secie na początku na parkiecie dzieliły i rządziły bialanki. W pewnym momencie prowadziły one różnicą nawet siedmiu punktów. W połowie seta do głosu doszły jednak zawodniczki z Niemiec, bialanki miały kłopoty z atakiem, wyprowadzaniem akcji i w konsekwencji pomimo sporej przewagi przegrały tę partię. Kolejną odsłonę ponownie lepiej rozpoczął BKS Aluprof, ale rywalki raz jeszcze odrobiły straty. Bialanki jednak raz jeszcze zdołały sobie wypracować trzypunktową przewagę. Pomimo iż rywalki raz jeszcze doprowadziły do remisu, znakomita gra blokiem podopiecznych trenera Zawieracza pozwoliła im doprowadzić do remisu w meczu. Pierwsza połowa tie-breaka była dość wyrównana, ale po zmianie stron gra czwartej drużyny ostatniego sezonu ORLEN Ligi kompletnie się posypała i to ekipa niemiecka okazała się lepsza.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Dresdner SC 2:3
(25:20, 19:25, 26:28, 25:21, 7:15)

W ostatnim meczu turnieju Chemik Police zmierzył się z drużyną z Bielska-Białej. Początek meczu należał do bialanek, ale dzięki dobrej zagrywce Chemik odrobił straty. BKS Aluprof raz jeszcze jednak w dużej mierze także dzięki zagrywce zbudował sobie przewagę. Nie oddał jej już do końca seta. W drugim secie ponownie na parkiecie dzieliły i rządziły przyjezdne, grając znakomicie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Chemik Police był bezradny wobec dobrze grającego rywala, popełniał też sporo błędów i w konsekwencji w meczu było już 2:0, w dużej mierze za sprawą dobrej gry Heike Beier i Heleny Horki, które były liderkami swojego zespołu. W trzecim secie nastąpił jednak zwrot akcji. To policzanki rozpoczęły z wysokiego "C" i przez całego seta to one były stroną dominującą. W czwartym secie również znakomity początek zanotowały siatkarki Chemika i pomimo iż rywalki walczyły i próbowały odrabiać straty, wypracowaną już na początku przewagę dowiozły do końca, doprowadzając tym samym do tie-breaka. Liderką okazała się Ana Bjelica, ale Lucie Muhlsteinova dużo piłek kierowała także do Anny Grejman i Justyny Raczyńskiej, które odciążały serbską atakującą. W tie-breaku początkowo prowadziły policzanki, ale rywalki zdołały odrobić straty. W końcówce znakomita gra w bloku siatkarek Chemika pozwoliła im doprowadzić ten set i tym samym cały mecz do zwycięstwa.

Chemik Police – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2
(20:25, 15:25, 25:19, 25:20, 15:11)