Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Puchar Developresu powędrował do Ostrowca

Puchar Developresu powędrował do Ostrowca

KSZO Ostrowiec Św. okazał się najlepszą drużyną turnieju o Puchar Firmy Developres. Podopieczne Dariusza Parkitnego w całej imprezie straciły tylko jednego seta. Na drugim stopniu podium uplasowały się gospodynie, a na trzecim uczennice SMS-u Sosnowiec.

W meczu otwarcia rzeszowskiego turnieju po dwóch stronach siatki stanęły zawodniczki Developresu z młodymi sosnowiczankami. Po pierwszym gładko wygranym secie przez gospodynie, w drugim SMS postawił twarde warunki i losy partii rozstrzygnęły się w samej końcówce. Więcej zimnej krwi zachowały jednak miejscowe, wygrywając 34:32. Trzecia i ostatnia odsłona również padła łupem rzeszowianek i to one mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w turnieju.

Drugi przedpołudniowy pojedynek nie przyniósł wiele emocji. Zdecydowanym faworytem w meczu ze Spartą Warszawa była ekipa KSZO i w stu procentach sprostała zadaniu, kontrolując poczynania w każdym z trzech setów. Warszawianki najbliżej rywalek były w trzeciej partii, ale w przeciągu całego pojedynku to podopieczne Dariusza Parkitnego dominowały na boisku, pozwalając przeciwniczkom na ugranie zaledwie 48 oczek.

Zawodniczki ze stolicy w kolejnym pojedynku zmierzyły się z uczennicami SMS-u Sosnowiec. O sile zespołu Grzegorza Kosatki stanowiły zawodniczki, które kilka miesięcy temu wywalczyły w Czarnogórze złote medale mistrzostw Europy kadetek. Pierwszą partię łatwo wygrały sosnowiczanki, w drugim spartanki postawiły się rywalkom, wygrywając do 21, ale była to ostatnia wygrana partia przez siatkarki ze stolicy w tym pojedynku. Trzeci i czwarty set przechyliły na swoją szalę zawodniczki SMS-u i zapisały na swoim koncie pierwsze zwycięstwo.

Kolejne spotkanie, co zrozumiałe, przyciągnęło na halę IV LO w Rzeszowie największą liczbę kibiców. Mecz rozpoczęła atakiem ze środka Katarzyna Warzocha, lecz chwilę później przyjezdne prowadziły już 8:3 i o czas zmuszony był poprosić trener Marcin Wojtowicz. Miejscowe w połowie seta zdołały złapać kontakt z rywalkami – po bloku Dominiki Nowakowskiej i Magdaleny Olszówki tablica wskazywała wynik 14:15. KSZO nie pozwolił jednak rywalkom do końca zniwelować strat, wygrywając 25:20.

Początek kolejnej partii ponownie należał do zawodniczek z Ostrowca Świętokrzyskiego, które szybko objęły prowadzenie 4:1. Rzeszowianki dogoniły przeciwniczki (9:9), lecz czujne rywalki ponownie odskoczyły na kilka punktów. Zawodniczki z województwa świętokrzyskiego, podobnie jak w pierwszej partii, nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:20 dla przyjezdnych.

Trzeci set lepiej rozpoczęły rzeszowskie siatkarki (2:0). Po asie Magdaleny Jagodzińskiej tablica wskazywała wynik 5:3. Nieco później ostrowczanki zaczęły grać agresywniej i przy stanie 6:7 o czas poprosił Marcin Wojtowicz. Przerwa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Rywalki sukcesywnie zaczęły powiększać przewagę, a gospodynie popełniały coraz więcej błędów. As Kamili Ganszczyk sprawił, że przyjezdne miały pierwszą piłkę meczową (24:14). Pierwszą z nich miejscowe jeszcze obroniły, ale przeciwniczki w kolejnej akcji zdołały zakończyć spotkanie.

Podopieczne Dariusza Parkitnego w niedzielny poranek mogły już cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju. Zapewniły je sobie, wygrywając w czterech setach z SMS-em Sosnowiec. W ostatnim pojedynku ekipa Developresu, grająca w przemeblowanym składzie, uporała się ze Spartą Warszawa 3:2.

Nie był to szczyt naszych możliwości, lecz mimo to udało się zająć drugie miejsce w turnieju. Liczymy jednak, że już w pierwszym meczu ligowym pokażemy to, na co naprawdę nas stać – krótko podsumowała turniej środkowa Developresu – Dominika Nowakowska.

To był kolejny turniej, w którym dałem pograć wszystkim zawodniczkom. Każda zagrała co najmniej jeden pełny mecz. Choć w głowie już mam pewien szablon wyjściowej szóstki, to jednak dziewczyny prezentują tak zbliżony poziom, że na pewno przed pierwszym meczem ligowym nie obędzie się bez „bólu” głowy związanego z dylematami wyboru tych najlepszych – mówił po turnieju w Rzeszowie Dariusz Parkitny, szkoleniowiec ostrowieckiego zespołu.

Nasza gra wygląda już naprawdę bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony zwłaszcza z konfrontacji z Developresem Rzeszów, bo popełniliśmy w tym meczu bardzo mało błędów własnych, może trzy. Świetnie funkcjonował również nasz blok, w którym przeciwko gospodarzom turnieju zdobyliśmy około 17 punktów. Jest się z czego cieszyć. Ostatnie dwa tygodnie przed inauguracją sezonu będziemy już trenować wyłącznie na własnych obiektach. Muszę dać trochę odpocząć dziewczynom, bo ostatnio sporo jeździliśmy. Na turnieju w Rzeszowie najprawdopodobniej rozegraliśmy więc ostatnie mecze kontrolne – dodał trener AZS-u WSBiP KSZO.