Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Poznaniu decydował… rzut monetą

W Poznaniu decydował… rzut monetą

Niecodzienny sposób wyłonienia zwycięzcy turnieju towarzyskiego zastosowano w Poznaniu. Zespoły Energetyka Poznań i ŁKS-u Łódź zremisowały w meczu o I miejsce i o wygranej decydował... rzut monetą. Trzecie miejsce w turnieju zajął Chemik II Police.

Na tydzień przed inauguracją rozgrywek w Poznaniu spotkały się trzy zespoły II ligi kobiet. Oprócz gospodyń, poznańskiego Energetyka, w turnieju towarzyskim zagrały również drużyny Chemika II Police oraz ŁKS-u Commercecon Łódź. Zawody rozpoczęły się od meczu Energetyka z Chemikiem. W pierwszym secie zdecydowaną przewagę miały podopieczne trenera Nicoli Vettoriego, które górowały nad przyjezdnymi. Policzanki długo nie mogły odnaleźć się w specyficznej małej hali przy ul. Bukowskiej i wysoko przegrały do 16. W drugiej partii siatkarki Zdzisława Gogola odzyskały jednak pewność siebie i wygrały 25:23. W dwóch kolejnych setach górą znów był Energetyk, w czwartej partii, rozgrywanej ze względu na ograniczenie czasowe systemem tie-breakowym Chemik uległ dopiero po zaciętej końcówce 17:19.

Po krótkiej przerwie policzanki zmierzyły się z zespołem ŁKS Łódź. Mimo dobrego początku Chemika łodzianki bardzo szybko uspokoiły swoją grę w obronie i zdołały wypracować sobie kilkupunktową przewagę. ŁKS spokojnie wykorzystywał swoją siłę w obronie, popełniając mniej błędów niż rywalki i pewnie wygrał 25:18. W kolejnej partii podopieczne trenera Michała Cichego pokazały ciekawą, kombinacyjną siatkówkę. Po drugiej stronie siatki Natalia Matusz próbowała jeszcze odrabiać straty, ale ełkaesianki w końcu znalazły i na nią sposób i w szybkim tempie powiększały swoją przewagę (20:9), ostatecznie wygrywając do 15. W trzeciej partii na parkiecie pojawiły się już zawodniczki rezerwowe ŁKS, ale przewaga wypracowana silną zagrywką na początku seta pozwoliła łodziankom znów na wygraną do 19. W dodatkowym secie trener Michał Cichy desygnował do gry juniorki, które ostatecznie po walce uległy Chemikowi II 19:25.

Mecz decydujący o pierwszym miejscu w turnieju rozpoczął się od dobrej gry poznanianek w polu zagrywki oraz bloku. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego, wykorzystując błędy w przyjęciu rywalek, powiększały swoją przewagę i dość wysoko pokonały ŁKS, 25:16. W drugiej partii podrażnione łodzianki nie pozwoliły gospodyniom już na tak wiele. Wyrównana walka trwała do stanu 9:9, potem podopieczne Michała Cichego wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie. Mecz zrobił się zacięty i naprawdę ciekawy, kibice mogli oglądać bardzo dobre akcje zarówno w ataku, jak i w obronie po obu stronach siatki. Łodzianki ostatecznie wygrały tę partię 25:21, wyrównując stan spotkania. W trzecim secie znów na początku dominował Energetyk, ale ŁKS szybko odrobił straty i wyszedł na prowadzenie (15:13). Przewagi łodzianki nie oddały już do końca, wygrywając 25:23. W czwartej, ostatniej partii znów górą był Energetyk i po meczu… zapanowała chwila konsternacji. Oba zespoły miały taki sam bilans setowy, a w bezpośrednim meczu był remis. O wygranej w turnieju zdecydował więc rzut monetą, który szczęśliwszy był dla poznańskiego Energetyka.

Występ w turnieju oceniam bardzo dobrze. Zarówno jeden, jak i drugi mecz pokazały, że nasza forma oraz organizacja na boisku są coraz lepsze – mówiła po turnieju siatkarka Energetyka, Gracja Wierciszewska. Cały czas jesteśmy w trakcie przygotowań do sezonu ligowego, pracujemy jeszcze nad siłą i techniką. To był dla nas ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem ligowym. Uważam, że zdałyśmy go pozytywnie i możemy z dobrym nastawieniem przystąpić do rozgrywek – dodała.

Widać, że Energetyk będzie bardzo trudnym przeciwnikiem w lidze. Poznanianki nie grały przeciwko nam w komplecie, gdy dojdą wszystkie zawodniczki, to w tej małej, specyficznej sali wszystkim może być trudno o punkty – przyznał po turnieju trener łodzianek, Michał Cichy.